Surrey Üniversitesi, Londra'nın güney batısında yer almaktadır. İngiltere’nin önde gelen üniversitelerinden 24'ünü temsil eden Russell Grubu üyesi bir kampüs üniversitesidir. Surrey Üniversitesi Times/Sunday Times Üniversite Rehberinde '2015-2016 Yılın Üniversitesi ' olmaya hak kazanmıştır. Surrey Üniversitesi’nin Stag Hill ve Manor Park adlı iki kampüsünde kayıtlı, 120 farklı ülkeden gelen 15.000 öğrenci bulunmaktadır ve öğrenci çeşitliliği oranlarıyla İngiltere'nin en uluslararası üniversitelerden biridir.

Surrey, Yılın Üniversitesi seçilmesinin yanı sıra birtakım diğer alanlarda da başarısını yükseltmiştir. Öğrenci memnuniyeti, yükselen giriş standartları ve yüksek istihdam oranlarında olağanüstü sonuçlar izlenmiştir. Times ve Sunday Times Üniversite Rehberi 2016’ya göre Surrey Üniversitesi, "İngiltere’deki en yenilikçi üniversitelerden birisidir. Devlet finansmanına olan bağımlılığını azaltarak, Guildford'daki kampüsünü geliştirmek için 400 milyon sterlin yatırım yapan üniversite ayrıca Çin'de bir ortak girişim başlatıyor ".

Surrey Üniversitesi ayrıca, mesleki eğitim yerleştirme programı sunmaktadır. Küresel ölçekte sahip olduğu 2.300'den fazla partner kurum ile öğrencilerin yeteneklerini pratiğe dönüştürmelerine ve gerçek bir çalışma ortamını deneyimlemelerine fırsat sunmaktadır. Surrey Üniversitesi özellikle mühendislik alanında yaptığı çalışmalarla ve yayınladığı makalelerle İngiltere’de ön plana çıkan bir üniversitedir.

Surrey Üniversitesi yurtdışında tanıtma çalışmaları yapmanın yanı sıra öğrencilere eğitim öncesi ve sonrası tüm aşamalarda destek verir. Eylül ayı boyunca belirlenen tarihlerde, Heathrow ve Gatwick havalimanlarından karşılaşma ve tanışma servisi yürütülür. Aynı zamanda karşılama haftasında oryantasyon programları düzenlenmektedir.

Surrey’de Konaklama

Surrey Üniversitesi kendi bünyesinde eğitim vermekte olduğu öğrencilerine bütçelerine ve tercihlerine göre 7 farklı konaklama imkânı sunmaktadır. Bu olanaklar tek kişilik özel banyolu ve mutfaklı stüdyo dairelerden, paylaşımlı mutfaklı ve paylaşımlı banyolu yurt odalarına kadar değişiklik göstermektedir. Stag Hill Kampüsü ve Hazel Farm bölgelerinde konaklama opsiyonu sağlayan Surrey Üniversitesi konaklama fiyatlandırması, haftalık 72£’dan 220£’a kadar varan fiyat aralığında seyretmektedir. 2018 tarihi dahilinde Surrey Üniversitesi konaklama depozitosu 250£ olup, öğrencilere 3 taksite varan ödeme imkanları sunabilmektedir.

Ortak kullanım alanları haftalık temizlenmekte olup yurt binaları 7/24 güvenlik kameraları ve güvenlik görevlileri tarafından korunmaktadır. Konaklamaya internet-ısınma-su-elektrik giderleri dahil olmakla beraber Hazel Farm bölgesinden okula ücretsiz servis sağlanmaktadır.

https://www.surrey.ac.uk/accommodation/our-accommodation

          

Kabul Şartları

Surrey Üniversitesi’nde lisans derecesine kabul alabilmek için lise diploma notumuzun minimum 70-80 bandında olması gerekmektedir (başvurulan bölüme göre farklılık gösterebilmektedir). Matematik ağırlıklı bölümlerde lise transkriptimizde Matematik dersi notumuzun minimum 3 olması gerekmektedir. Ayrıca başvuru aşamasında Güvenli İngilizce Testi (SELT) olan IELTS Akademik gerekmektedir. Bölümden bölüme farklılık gösteren İngilizce notu 6.0 – 6.5 bandında olmalıdır.

Lakin akademik yeterliliği uygun olmayan öğrenciler Foundation Year olarak adlandırılan Hazırlık Senesi programlarına katılabilir. Bu programlar için başvuruda aranan IELTS UKVI Akademik notu olmaktadır. Foundation programı hakkında detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız.

Surrey Üniversitesi’nde Yüksek Lisans derecesine kabul alabilmek için Lisans not ortalamanızın minimum 2.60 olması gerekmektedir. Burs başvurularında bulunacak öğrencilerin not ortalamalarının minimum 3.00 olması gerekmektedir. Ortalaması yetersiz bulunan öğrenciler Surrey Üniversitesi’nin bilimsel hazırlık programlarına katılabilirler. Pre-master programları hakkında detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.
 

Öne çıkan programlar

Accounting and Finance   

Advanced Geotechnical Engineering  

Air Transport Management  

Batteries, Fuel Cells and Energy Storage Systems  

Biomedical Engineering  

Bridge Engineering  

Business Administration MBA 

Business Economics and Finance  

Civil Engineering  

Communications Networks and Software  

Computer Vision, Robotics and Machine Learning  

Criminology  

Data Science  

Economics 

Electronic Engineering  

English Literature 

Health Psychology   

Human Nutrition  

Human Resources Management  

Information and Process Systems Engineering  

Information Security  

Information Systems  

International Business Management  

International Commercial Law LLM 

International Marketing  

International Relations  

Interpreting 

Mathematics  

Medical Imaging  

Medical Microbiology  

Medical Physics  

Mobile and Satellite Communications  

Mobile Communications Systems  

Music  

Nuclear Science and Applications   

Nutritional Medicine  

Petroleum Refining Systems Engineering  

Physics  

Psychology 

Public Affairs  

Radiation and Environmental Protection  

RF and Microwave Engineering  

Satellite Communications Engineering  

Space Engineering  

Teaching English to Speakers of Other Languages (TESOL)

Theatre 

Translation 

Veterinary

Water and Environmental Engineering