Warwick Üniversitesi 1965 yılında hükümet desteği ile akademik çalışmaları artırmak amacıyla Coventry şehrinde kurulmuştur. Warwick Üniversitesi’nin asıl amacı endüstriyel firmaların ve işverenlerin gelişimini akademik açıdan güçlendirmektir, dolayısıyla sektörel bağlamda gücü çok fazla olan bir üniversitedir.

Toplamda 25.000 öğrenci kapasitesi olan ve senelik 650 milyon poundluk bir gelire sahip olan Warwick Üniversitesini çok ünlü kılan en önemli unsurlardan biri de mezun iş yerleştirme oranının %98 oluşudur. Bu durum Warwick Üniversitesi’ne bütün İngiltere’de 2.’lik ünvanı kazandırmaktadır.

Bir Russell Group Üniversitesi olan Warwick Üniversitesi başvurularında çokça seçici davranmaktadır bu yüzden okulu oluşturan öğrenci profili özellikle yüksek lisans başlangıçlarında, yüksek lisans ortalamasına sahiptirler. 2019 QS Sıralamalarına göre dünyada 54. Sırada bulunan Warwick, 2008 yılında Naomi Klein’ın “Shock Doctrine” adlı çok beğenilen eserine 50.000 poundluk bir ödül vermiştir.

Yeni bir okul olduğu için henüz sadece 2 Nobel sahibi bir bilim insanı yetiştirmiştir fakat Research Excellence Framework kriterlerine göre İngiltere’nin en iyi 10 üniversitesi arasında yer almaktadır. Özellikle otomotiv sektöründe İngiltere’nin bir numarası olan Warwick Üniversitesi bekleninene göre önümüzdeki yıllarda çığır açacak sektörel buluşlarla araştırmalarına devam edecektir.

Başvuru Şartları

Warwick Üniversitesi’nde lisans derecesine kabul alabilmek için A Level – IB veya SAT skorlarınızın yüksek olması gerekmektedir. Warwick Üniversitesi standart lise diploması ile lisans derecesine kabul vermemektedir. Ayrıca başvuru aşamasında Güvenli İngilizce Testi (SELT) olan IELTS Akademik gerekmektedir. Bölümden bölüme farklılık gösteren İngilizce notu 6.5 – 7.0 bandında olmalıdır.

Lakin akademik yeterliliği uygun olmayan öğrenciler Foundation Year olarak adlandırılan Hazırlık Senesi programlarına katılabilir. Bu programlar için başvuruda aranan IELTS UKVI Akademik notu olmaktadır. Foundation programı hakkında detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız. 

Warwick Üniversitesi’nde Yüksek Lisans derecesine kabul alabilmek için Lisans not ortalamanızın minimum 2.80 olması gerekmektedir. Burs başvurularında bulunacak öğrencilerin not ortalamalarının minimum 3.75 olması gerekmektedir. Warwick Üniversitesi yüksek lisans başvurularında bazı bölümler Skype görüşmesi veya ekstra başvuru belgeleri isteyebilmektedir. Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Öne Çıkan Bölümler

Classics and Ancient History

Film and TV studies

Art

Physics

Psychology

Statistics

Manufacturing

Engineering

Life Sciences

Mathmatics

Computer Science

Chemistry

History

Economics

Linguistics

Women and Gender

Law

Health and Social Studies

Linguistics

Sociology

Education

Konaklama

Warwick Üniversitesi kendi bünyesinde eğitim vermekte olduğu öğrencilerine bütçelerine ve tercihlerine göre 3 farklı konaklama imkânı sunmaktadır ve 6500 kişilik kapasitesi vardır. Bu olanaklar tek kişilik özel banyolu ve mutfaklı stüdyo dairelerden, paylaşımlı mutfaklı ve paylaşımlı banyolu yurt odalarına kadar değişiklik göstermektedir. Warwick Üniversitesi konaklama fiyatlandırması, haftalık 87£’dan 220£’a kadar varan fiyat aralığında seyretmektedir. 2018 tarihi dahilinde Warwick Üniversitesi öğrencilere 3 taksite varan ödeme imkanları sunabilmektedir. 

Ortak kullanım alanları haftalık temizlenmekte olup yurt binaları 7/24 güvenlik kameraları ve güvenlik görevlileri tarafından korunmaktadır. Konaklamaya internet-ısınma-su-elektrik giderleri dahildir.