Royal Holloway, bir University of London üyesi olarak 1879’da kurulmuş, tam bir üniversite statüsünü 1985’de kazanmıştır. 100 farklı ülkeden gelen toplamda 8,600 öğrencisi bulunan üniversite, sanat ve uygarlık tarihi, fen bilimleri, sosyal bilimler, işletme ve ekonomi vs. olmak üzere 19 departmandan oluşmaktadır.

Royal Holloway güçlü bir akademik itibara sahiptir. Özellikle de Tarih departmanı (Eğitim ve Uygarlık Tarihi) ile İngiltere’nin en iyilerinden olduğu bilinen üniversite, 64 hektarlık nefis bir park alanı içinde yer alır.

Royal Holloway’ın milyonlarca poundluk emlak yatırım programı ile kampüs giderek büyümektedir. En son açılan yeni bir tiyatro sahnesi, the Caryl Churchill Theatre ve ödül kazanmış öğrenci yurtları ve çok sayıda yenilenen, geliştirilen akademik binalar bulunmaktadır.

Dönem içerisinde İngilizce dil kursları temin eden Royal Holloway International, öğrencilerin akamedik hayatlarında İngilizceyi daha rahat bir şekilde kullanmalarını sağlamayı amaçlamaktadır. Yabancı Öğrenci Destek servisi, kendini adamış kadrosuyla tüm yabancı öğrencilere, İngiltere’ye adım attıkları andan itibaren destek ve danışmanlık sunmaktadır. Öğrenci Destek ekibi, ücretsiz havaalanı karşılama servisi düzenler ve tüm yıl boyunca size yardımcı olmak için hazırdır.

Royal Holloway Egham kampüsü, Londra’nın Windsor ve Heathrow eteklerinde, 64 hektarlık bir ormanlık alan içindedir. Çeşitli dükkanların, barların ve restorantların bulunduğu şehir yürüyüş mesafesindedir. Londra’nın merkezinden trenle 35 dakikalık ulaşımda olan kampüs ile Windsor arası da oldukça kısadır.

Kampüs iki dünya içinde en iyi imkanları vermektedir. Samimi ve rahat bir ortamdayken dinamik ve yoğun bir ortama da geçebilirsiniz. The Independent, Royal Holloway’i “ samimi ve destek verici bir ortam” olarak nitelendirmiştir.

Başvuru Belgeleri

Royal Holloway Üniversitesi’nde lisans derecesine kabul alabilmek için lise diploma notumuzun minimum 70-80 bandında olması gerekmektedir (başvurulan bölüme göre farklılık gösterebilmektedir). Ayrıca başvuru aşamasında Güvenli İngilizce Testi (SELT) olan IELTS Akademik – TOEFL veya PTE gerekmektedir. Bölümden bölüme farklılık gösteren İngilizce notu 6.0 – 6.5 bandında olmalıdır.

Lakin akademik yeterliliği uygun olmayan öğrenciler Foundation Year olarak adlandırılan Hazırlık Senesi programlarına katılabilir. Bu programlar için başvuruda aranan IELTS UKVI Akademik notu olmaktadır. Foundation Programları hakkında detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. 

Royal Holloway Üniversitesi’nde Yüksek Lisans derecesine kabul alabilmek için Lisans not ortalamanızın minimum 2.70 olması gerekmektedir. Burs başvurularında bulunacak öğrencilerin not ortalamalarının minimum 3.00 olması gerekmektedir. Ortalaması yetersiz bulunan öğrenciler Royal Holloway Üniversitesi’nin bilimsel hazırlık programlarına katılabilirler. Pre-master programları hakkında detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

Öne Çıkan Bölümler

Archaeology

Chemistry

Animal and Plant Science

Language Studies

History

Philosophy

Russian and Slavonic Studies

Computer Science

Chemical and Biological Engineering

Aerospace Engineering

Civil and Structural Engineering

Automatic Control Systems Engineering

Bioengineering

Mechanical Engineering

Electrical and Electronic Engineering

Oncology

Dentistry

Cardiovascular Medicine

Infection and Immunity

Neuroscience

Nursing and Midwifery

ScHARR Translational Medical Sciences

Physics

Nuclear Sciences

Mathematics and Statistics

Molecular Biology

Psychology

Education

Economics

Architecture

Law

Sociology

Konaklama

Royal Holloway Üniversitesi kendi bünyesinde eğitim vermekte olduğu öğrencilerine bütçelerine ve tercihlerine göre 15’in üstünde birbirinden farklı binalarda konaklama imkânı sunmaktadır. Bu olanaklar tek kişilik özel banyolu ve mutfaklı stüdyo dairelerden, paylaşımlı mutfaklı ve paylaşımlı banyolu yurt odalarına kadar değişiklik göstermektedir. Royal Holloway Üniversitesi konaklama fiyatlandırması, haftalık £110’dan £220’a kadar varan fiyat aralığında seyretmektedir. Royal Holloway Üniversitesi öğrencilere 4 taksite varan ödeme imkanları sunabilmektedir. Ayrıca opsiyonel olarak aylık ödeme imkânı da sunabilmektedir. 

Ortak kullanım alanları haftalık temizlenmekte olup yurt binaları 7/24 güvenlik kameraları ve güvenlik görevlileri tarafından korunmaktadır. Konaklamaya internet-ısınma-su-elektrik giderleri dahildir.