King’s College London İngiltere’nin en köklü okullarından biri olarak 1829 yılında Royal Charter kazanmıştır. İsmini 4. Kral George’dan alan, King’s College London üniveriste olmadan önceki hali ile 1561 yılında en eski tıp okulu olarak önem arz etmekteydi. Özellikle günümüzdeki Florence Nightingale Hemşirelik ve Ebelik okulu ile hala dünyada önemli tıbbi araştırmalara ve çalışmalara imza atmaktadır.

Londra’nın kalbinde bulunan King’s College University of London bünyesinin en önemli ilk 3 okulundan biridir. 5 kampüsten oluşan, KCL, QS Rankings raporlarına göre dünyanın en iyi 31. Okulu olarak yer almaktadır. Kutsallık ve Bilgelik mottosu ile güçlü bir öğrenci profili yetiştiren King’s College 2018 yılında 841 milyon poundluk bir gelirle yaklaşık olarak 1 milyar pound araştırma yatırımı yapmıştır.

King’s College’ın tamı tamına 12 Nobel ödüllü bilim adamı vardır. Bunlardan bazıları; Charles Barkla, John Ellis, Roger Penrose, Edward Appleton, ve Charles Lyell’dir. Aynı zamanda bilim dünyasında çığır açmış Sir Fredrick Hopkins, Max Theiler, ve John Keats’te bu üniversiteden mezun olmuştur. Edebiyat ve Sosyal Bilimler’de çok ünlü isimler yetiştirmiş olan KCL aynı zamanda Virginia Woolf ve Thomas Hardy’nin de eğitim yuvası olmuştur.

Toplamda 13 adet öğrenci yurdu bulunduran KCL, öğrenci kapasitesi olarak 30.100 öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Mavi – Kırmızı KCL, İngiltere’nin köklü kültürel yapısını ve etiklerini günümüzde en güçlü yaşayan okullardan biri olmaktadır. Okul binalarının tarihteki konumu da ayrı bir şekilde İngiltere için önemli olmaktadır. 2. Dünya Savaşında, kritik konumu itibariyle KCL binaları askeri güçlerin önemli karargahları olarak kullanılmıştır.

KCL London Kilisesi günümüzde görülmesi gereken yerlerden biri olarak adlandırılır mimarisi neticesinde. Öğrenci başarısı ve araştırma kalitesi ile yüksek standartlar oluşturan KCL Avrupa’da pek çok öğrencinin hedeflediği üst seviye okullardan biri olmaktadır.

Başvuru Şartları

KCL’de lisans derecesine kabul alabilmek için A Level – IB veya SAT skorlarınızın yüksek olması gerekmektedir. KCL standart lise diploması ile lisans derecesine kabul vermemektedir. Ayrıca başvuru aşamasında Güvenli İngilizce Testi (SELT) olan IELTS Akademik gerekmektedir. Bölümden bölüme farklılık gösteren İngilizce notu 6.5 – 7.0 – 7.5 bandında olmalıdır.

Lakin akademik yeterliliği uygun olmayan öğrenciler Foundation Year olarak adlandırılan Hazırlık Senesi programlarına katılabilir. Bu programlar için başvuruda aranan IELTS UKVI Akademik notu olmaktadır. Foundation programı hakkında detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız. 

KCL’de Yüksek Lisans derecesine kabul alabilmek için Lisans not ortalamanızın minimum 3.00 olması gerekmektedir. Burs başvurularında bulunacak öğrencilerin not ortalamalarının minimum 3.75 olması gerekmektedir. KCL yüksek lisans başvurularında bazı bölümler Skype görüşmesi veya ekstra başvuru belgeleri isteyebilmektedir. Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Öne Çıkan Bölümler

Theology

Music and Technology

History

Language Sciences

Military

Medical

Queer Studies

Dentistry

Biological Sciences

Nursing

Midfwifery

War Studies

Life Sciences

Psychiatry

Psychology

Neuroscience

Law

Natural Sciences

Mathematical Sciences

Chemistry

Biomedicine

Physics

Informatics

Politics

Economy

Security Studies

Education

Konaklama

King's College London Üniversitesi kendi bünyesinde eğitim vermekte olduğu öğrencilerine bütçelerine ve tercihlerine göre 13 farklı konaklama imkânı sunmaktadır. Bu olanaklar tek kişilik özel banyolu ve mutfaklı stüdyo dairelerden, paylaşımlı mutfaklı ve paylaşımlı banyolu yurt odalarına kadar değişiklik göstermektedir. KCL konaklama fiyatlandırması, haftalık 110£’dan 290£’a kadar varan fiyat aralığında seyretmektedir. 2018 tarihi dahilinde King’s College London öğrencilere 3 taksite varan ödeme imkanları sunabilmektedir. 

Ortak kullanım alanları haftalık temizlenmekte olup yurt binaları 7/24 güvenlik kameraları ve güvenlik görevlileri tarafından korunmaktadır. Konaklamaya internet-ısınma-su-elektrik giderleri dahildir.