City Üniversitesi, Londra’nın kuzeyindeki Islington'da ve kentin çevresindeki diğer kampüslerde yer alır. Üniversite, 1894 yılında Northampton Enstitüsü olarak kurulmuş ve 1966 yılında üniversite statüsü kazanmıştır. 100 yıl önce İngiltere'de ilk havacılık laboratuvarını kurmuş ve şu an hava taşımacılığı endüstrisi için dünyanın en geniş kapsamlı Yüksek Lisans eğitimini yönetmektedir.

City Üniversitesi, İngiltere üniversitelerindeki en yüksek yüksek lisans öğrencisi oranlarından birine sahiptir. Lisans düzeyindeki eğitimlerin pek çoğu, öğrencilerin okula devam ederken iş tecrübesi kazanmaları için harika bir fırsat sunan bir işe yerleştirme içermektedir. City Üniversitesi, 160 ülkeden gelen 17.500 kayıtlı öğrenci ve kırktan fazla uluslararası lokasyondan gelen öğretim elemanına sahiptir. Üniversitenin; Birleşik Krallık'ta uluslararası öğrencilerin en yüksek oranlarından birini temsil eden, lisans ve lisansüstü öğrencilerinin yaklaşık % 30'u AB dışından gelmektedir.

1976'dan beri City, saygın Gazetecilik Bölümü ile gazetecilik eğitim merkezliğine ev sahipliği yapmaktadır. Gazetecilik eğitimi için İngiltere'deki en iyi üniversitelerden biri olduğu kadar, City Üniversitesi'nde okuyan veya okumayı düşünen tüm uluslararası öğrencilere tavsiye ve yardım sunabilecek, Öğrenci Merkezi'nde bulunan Uluslararası Öğrenci Danışmanları atamaktadır. Dönem başında uluslararası öğrenciler için özel karşılama etkinlikleri ve Okullar ve Bölümler tarafından düzenlenen teşvik ve yönlendirme etkinlikleri bulunmaktadır. Öğrenci Birliği, yıl boyunca sosyal etkinlikler düzenleyen bir dizi uluslararası öğrenci topluluğuna sahiptir.

City Üniversitesi’nin ana kampüsü Islington'dadır. Aziz Paul Katedrali, The British Museum ve Thames Nehri gibi Londra’nın ünlü yerlerine 2 km'den daha yakın mesafededir. Holborn, Whitechapel ve Smithfield alanlarında başka kampüsler de vardır.

Şehir kampüslerine ve salonlarına yakın mesafedeki Liverpool kampı, King's Cross ve Londra Köprüsü ana tren istasyonlarından, Heathrow, Gatwick ve Stansted bağlantılarına da ulaşılabilir.

Konaklama

City University London kendi bünyesinde eğitim vermekte olduğu öğrencilerine bütçelerine ve tercihlerine göre yurt veya rezidans olmak üzere 4 farklı binada alternatif konaklama imkânı sunmaktadır. Bu olanaklar tek kişilik özel banyolu ve mutfaklı stüdyo- rezidans dairelerden, paylaşımlı mutfaklı ve paylaşımlı banyolu yurt odalarına kadar değişiklik göstermektedir. City Üniversitesi konaklama fiyatlandırması, haftalık £168’dan £300’a kadar varan fiyat aralığında seyretmektedir. City Üniversitesi öğrencilere 3 taksite varan ödeme imkanları sunabilmektedir.

Ortak kullanım alanları haftalık temizlenmekte olup yurt binaları 7/24 güvenlik kameraları ve güvenlik görevlileri tarafından korunmaktadır. Konaklamaya internet-ısınma-su-elektrik giderleri dahildir. Ayrıca Londra’nın kalbinde bulunan City Üniversitesi aktiviteleriyle ve ulaşım kolaylığı ile öğrenci hayatına tat katmaktadır.

          


 

Başvuru Şartları

City University London’da lisans derecesine kabul alabilmek için lise diploma notumuzun minimum 70-80 bandında olması gerekmektedir (başvurulan bölüme göre farklılık gösterebilmektedir). Ayrıca başvuru aşamasında Güvenli İngilizce Testi (SELT) olan IELTS Akademik – TOEFL veya PTE gerekmektedir. Bölümden bölüme farklılık gösteren İngilizce notu 6.0 – 6.5 bandında olmalıdır. 

Lakin akademik yeterliliği uygun olmayan öğrenciler Foundation Year olarak adlandırılan Hazırlık Senesi programlarına katılabilir. Bu programlar için başvuruda aranan IELTS UKVI Akademik notu olmaktadır. Foundation Programları hakkında detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

City University London’da Yüksek Lisans derecesine kabul alabilmek için Lisans not ortalamanızın minimum 2.40 olması gerekmektedir. Burs başvurularında bulunacak öğrencilerin not ortalamalarının minimum 3.00 olması gerekmektedir. Ortalaması yetersiz bulunan öğrenciler City’nin bilimsel hazırlık programlarına katılabilirler. Pre-master programları hakkında detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

 

Önce Çıkan Bölümler

Law

Nursing and Midwifery

Journalism

Mathematics

Computer Science and Engineering

Business