• Sahra Tekin

  Sahra Tekin

  (2018 YLSY Bursiyeri) – MSc Clinical Psychology – Royal Holloway University of London

  YLSY bursunu ilk kazandığımda ve yurt dışındaki okullara başvuru işlemlerini araştırdığımda önümde aslında en az bursu kazanmak kadar zor bir yol olduğunu fark ettim. Bu yolu da ancak işinde profesyonelleşmiş yurt dışında eğitimlerini almış güvenilir kadrosu olan bir danışmanlık şirketi ile alabileceğimi biliyordum.

  Danışmanlık şirketi seçimim sırasında benim için en önemli olan şeylerden biri de MEB bursiyeri olduğum için Türkiye’de halletmem gereken resmi işlemlere de hakim olan bir danışmanımın olmasıydı. Tüm bunlar birleşince küçük bir internet araştırması ile önüme EDUKAS çıktı. Biz Edukas’ta Subitay Bey ile çalıştık. Hem İngiltere’deki okullara olan hakimiyeti hem Türkiye’de bursiyerlerin halletmesi gereken işlemlerle ilgili sahip olduğu donanım ve tecrübesi ile bu zorlu süreçte bana çokça destek oldu.

  Halledilmesi gereken işleri kendi işlemleriymiş gibi büyük bir özen, titizlik ve dakiklik içinde; yeri geldiğinde en sonuna kadar peşine düşerek tamamladı.
  Pek çok danışmanlık ajansı ve pek çok danışman var. Ancak bunların pek çoğu işini belli saatler arasında, çoğunlukla eksikliklerle dolu olan bir planlamayla, MEB bursiyerliğinin yükümlülüklerini ve kapsamlarını bilmeden, okulların güncel durumunu takip etmeden yapıyorlar. Ancak Subitay Bey ile çalışırken; sizin MEB bursiyeri olduğunuzun farkında olan (zamanınızın değerini bilen, yapmak zorunda olduğunuz işlemlere aşina) okulların son anda yaptıkları ufak değişikliklerden bile haberdar olan, okullarla ilgili sürekli araştırma yapan ve zaman tablosunu danışmanlık verdiği kişilere göre ayarlayan disiplinli biri ile beraber bu işlemleri yaptığınızı hissediyorsunuz.

  Özetle, yurt dışında eğitim almak isteniyorsa hızlı davranmak ve yurt dışındaki sisteme hakim olmak çok önemli. Danışmanlık hizmeti almak isteyen kişiler minimum sorunla, önemli noktaları kaçırmadan hızlı bir şekilde eğitimlerine başlamak istiyorlarsa EDUKAS onlar için doğru yer!

 • Tuğba Işık - Ali Kandemir

  Tuğba Işık - Ali Kandemir

  (2017 - 2016 YLSY Bursiyerleri) - MRes Chemistry - Ph.D. Advanced Composite Materials

  Edukas ailesiyle ve Subitay Bey ile Facebook'taki forumlarda görmüş olduğumuz gönderiler sayesinde tanıştık.

  Hem ben hem de nişanlım YLSY bursunu kazanmıştık. Subitay Bey sayesinde okul başvuruları, IELTS hazırlığı, vize işlemleri ve gerekli belgelerin hazırlanması bizim için gerçekten çok rahat oldu. Tüm bu hazırlıklar bir danışmanlık şirketi olmadan da yapılabilir, ancak bu konuda bilgili insanların yönlendirmesiyle kendinizden emin bir şekilde işlerinizin en kısa sürede istediğiniz şekilde neticelenmesini istiyorsanız Edukas ailesinden – ve bizimle bizzat ilgilendiği için Subitay Bey’den - kesinlikle destek almanızı tavsiye ediyoruz.

  Şu anda hem nişanlımın hem benim farklı alanlardan olmamıza rağmen aynı üniversitede eğitim alıyor olmamıza yardımcı olduğu ve bize bu süreçte her anlamda destek verdiği icin öncelikle Subitay Bey’e ve tabi ki Edukas ailesine çok teşekkür ediyoruz!

  Ali ve Tuğba (YLSY 2016 ve YLSY 2017 bursiyerleri),

 • Ayşe Yıldız

  Ayşe Yıldız

  MSc International Law LLM - Aberdeen University

  Merhabalar, ben Ayşe YILDIZ. 2016 ylsy bursiyeri olarak şu anda eğitimime University of Aberdeen da Public International law alanında yüksek lisans yaparak devam ediyorum. Bütün okul başvuru süreçlerinde ve vize başvurularında desteklerini, tavsiyelerini hiç benden eksik etmeyip her zaman yanımda duran İskoçya ya geldiğimde bile yeni vize sürecimi dahi unutmayıp arayıp soran Subitay bey sayesinde eğitimime devam etmekteyim. Tüm arkadaşlara gönül rahatlığıyla tavsiye ettiğim işini son derece titizlikle tam profesyonelce yapan muhteşem bir ekipsiniz. Tüm destekleriniz ve emekleriniz için teşekkür ederim.

 • Tuba Gökhan

  Tuba Gökhan

  2016 YLSY Bursiyeri - MSc Advanced Computer Science, University of Newcastle

  Ben EDUKAS’la YLSY sürecinin en başında karşılaştım, tüm bu süreçte yaptıkları tüm yönlendirmelerle, kötü ve iyi olasılıklarla, bütün araştırmaların eksiksiz ve kusursuz bir şekilde yapılmasıyla inanın kendi başıma yapabileceklerimin kat ve kat fazlasını yaptılar. Benim dikkatimi en çok çeken unsursa herhangi bir maddi kaygı içermeden, bir danışmanlık şirketi olarak her konuda yardımcı oldular. İngiltere’ye master sürecimde gittim, Newcastle Üniversitesi, Advanced Computer Science bölümünden mezun oldum ve şu anda kusursuz bir PhD başvuru hazırlığı yapıyorum, hatta ve hatta kabullerimi bile en ufak bir soru işareti içinde olmadan aldım. Tüm bu süreçlerde ilgi ve alakalarını eksik etmeyen EDUKAS ekibine, başta alternatif çözümleriyle Suat abiye, deneyimleriyle ve İngilizce desteği ile Subitay’a, ve geri kalan tüm EDUKAS ekibine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Dilerim benim gibi pek çok YLSY bursiyeri EDUKAS ile çalışma mutluluğunu ve güvenini yaşar 😊.

 • Hüseyin Cem Hepyalnız

  Hüseyin Cem Hepyalnız

  University of Glasgow - BSc Business Management

  Açık konuşmak gerekirse başvurularımı yapmadan birden fazla eğitim danışmanıyla görüştüm fakat hepsi çıkarları doğrultusunda yardımcı olmaya çalıştılar. Benim önüme beklediğim fırsatları çıkartamadılar. Nitekim, Edukas'a gittiğim ilk günden itibaren Suat bey sayesinde bir çok universite başvurusu yaptık. İstediğim bir üniversiteden kabulümün gelmesine rağmen, çıkar ilişkisi olmaksızın basvurmaya devam ettik ve dünya sıralamasında iyi bir sırada olan 'University of Glasgow' dan bu sene mezun oldum. Sadece başvuru süresince değil, ben universitede okumaya devam ederken bile sürekli iletisim halindeydik. Karşılaştığım problemlere beraber çözümler aradık. Bu kadar içten ve güvenilir olduğunuz için çok teşekkür ederim. Umarım daha fazla ögrenci sizlerin yardımlarını alma fırsatına sahip olabilir. Başarılarınızın devamı dilerim!

 • Büşra Karaş

  Büşra Karaş

  2017 YLSY Bursiyeri - University of Newcastle (MSc) - University of Sheffield (PhD)

  Düşünün ki bir belge yığını ve bilgi kirliliği icinde oradan oraya kosturuyorsunuz. İlk defa karşılaştığınız yabancı sistemler ve kaçırmamanız gereken önemli tarihler var. İste boyle bir stresin altındayken Edukas ailesi ile tanışıyorsunuz ve bütün işleriniz sorunsuzca adım adım ilerlemeye başlıyor. Sadece bir danışmanlık hizmeti almıyorsunuz, başınız sıkıştığınızda rahatlıkla arayıp sorabileceginiz güleryüzlü dostlar kazanıyorsunuz. Her şey için çok teşekkür ederim, çok kısa bir süre içinde rahatlıkla İngiltere valizimi hazırlamaya başladıysam bu sizin sayenizde

 • Melike Kiraz

  Melike Kiraz

  2017 YLSY Bursiyeri - University of Bristol

  Başta Oğuzhan Oduncu olmak üzere tüm Edukas ekibine teşekkür ediyorum. Doğru ve eksiksiz yönlendirmeleri sayesinde PhD eğitimim için istediğim üniversiteden kabulumu aldım ve Tier4 vizem de sorunsuz bir şekilde en kısa sürede elime ulaştı. Özellikle ilk kez uzun süreli eğitime yurtdışına gidecek öğrenciler için kesinlikle tavsiye ediyorum, bir yığın resmi başvuru ve belge işlemlerinde verdikleri destek ile işleriniz bir hayli kolaylaşacaktır.

 • Hatice Gündeşlioğlu

  Hatice Gündeşlioğlu

  2017 YLSY Bursiyeri - University of Leeds

  Oğuzhan Bey ile arkadaşlarım aracılığla kasım ayında tanışmıştık sanırım o zamanlar ben öyle umutsuzdum ki başvuru için gerekli evrakları hazırlamam bile 2 ayımı almıştı. Ocak ayında Oğuzhan Bey ile yeniden görüşüp evrakları hazırlayıp kabullerimi almam öyle kısa sürdü ki ve hangi okula başvurduysak hepsinden kabulümüzü aldık. Daha sonraki her aşamada her zaman titizlikle işleri, zamanını takip edip gerekli evraklar konusunda hassasiyetleri sayesinde ben şu an pre-sessional eğitimimi tamamlayıp master eğitimime başlamak üzereyim. Bir kez daha Oğuzhan Bey ve tüm Edukas ailesine teşekkürler

 • Onur Cem Doğru

  Onur Cem Doğru

  2017 YLSY Bursiyeri - University of Sheffield

  Doktorami yurtdisinda yapma konusunda umutlarimin kesildigi, ne tek basima ne de baska danismanlik firmalariyla bu isi basaramayacagimi dusundugum bir zamanda EDUKAS'la tanismis oldugum icin kendimi cok sansli hissediyorum. islerin ne bu kadar kolay, ne bu kadar hizli, ne de guzel olacagini tahmin edebilirdim. okullardan kabul almak, dogru okula karar vermek, vize almak, hatta ucaga yetisebilmek, gelince uyum sorununu asabilmek gibi bir cok konuda yardimci olmaya hazir, guler yuzlu ve hos sohbet bir ekip var. baska danismanlik firmalariyla da calismayi denemis biri olarak soyleyebilirim ki EDUKAS turkiye'de bu konuda alacaginiz en iyi hizmeti sunuyor. hatta bunlari ingiltere'den yazdigim icin de turkce karakter kullanamiyorum. ne kadar tesekkur etsem az

 • Onur Kiriş

  Onur Kiriş

  2017 YLSY Bursiyeri - University of Bristol

  Kısacık bir hikaye;
  Nisan 2018,
  İşimden istifa ettim,

  Yaklaşık 3 ay içerisinde niyet mektubu, gerekli evrakları toplama, iyi bir okuldan kabul, dil puanı, vize gibi yurt dışında eğitim almak için elzem tüm işleri halledemezsem bir yıl beklemek durumunda kalacağım. Müthiş bir stres.

  Bununla beraber hayatımda hiç tecrübe etmediğim bir IELTS gerçeği var...

  Arkadaşlarımın tavsiyesiyle Subitay Bey’e ulaştım. Çok açık pazarlık, siz IELTS’i verin gerisini halledeceğim dedi. ‘Subitay Bey’ yazıyorum ama bu 3 ayda biz ağabey olduk, kardeş olduk, hocam olduk, bazen gerildik yeniden Bey olduk... Arada sıkışınca Oğuzhan Ağabey’i, Suat Ağabey’i de arıyorum herkes bi ucundan tutmuş işin.

  Sonuç: Ben IELTS verdim, onlar sözlerini fazlasıyla tuttu. Biz yaklaşık 2 ayda 10 a yakın kabul aldık. Ben temmuz ortasında İngiltere’deydim.

  Herkesin hikayesi kendine özgü olacaktır. Zaman, alınan hizmet, isimler kıyaslansın diye anlatmadım bunları. Buna ek olarak ‘iyi hizmet’ beklentisi kişiden kişiye çok farklı anlamlar ihtiva eder. Ben kendi kriterlerimce Edukas’la çalışmaktan çok memnun kaldım. Hepsine kucak dolusu selam, sevgi, teşekkür.