KAPLAN Language Schools, Seattle Highline

KAPLAN INTERNATIONAL SEATTLE HIGHLINE

 

Seattle, Amerika'nın kuzeybatı kısmında çoğunluğun eğlence için gittiği canlı bir şehirdir. Bazı yönlerden tezatlıkların mekanı gibi görülür: Amerika'nın grunge ve alternatif rock müzik sahnelerinin doğum yeri olmasına rağmen, Starbucks, Amazon ve Microsoft gibi dev işletmelerin de merkezidir. Farklı kültürlerinin yanı sıra harika kır yürüyüşüyle, dağ kayağının birlikte mümkün olduğu muhteşem manzaralara sahiptir.
Seattle'daki iki okulumuzdan biri Seattle Üniversitesi’nin merkezinde diğeri ise Des Moines'deki Highline halk eğitim merkezi kampüsündedir. Konaklama aile yanı ve öğrenci yurdu konaklama şeklindedir. Seattle üç buçuk milyonluk kentsel nüfusu ile büyük bir şehirdir.  Seattle etrafında dolaşmanın en iyi yolu otobüs ya da trendir. KAPLAN International Seattle İngilizce okulu, otobüs, tren ve feribot duraklarına yakın, elverişli bir konumda bulunmaktadır. Öğrenciler Seattle/ Tacoma (Sea-Tac) Uluslararası Havalimanına ulaşmalıdır.
Seattle’ın güneyinde, şehre 20 dakikalık mesafede yer alan Highline Koleji, yemyeşil bir kampüste mükemmel bir akademik ortam sunar. Küresel vatandaşlık ve sosyal adalet kavramlarına büyük önem veren kolej, birçok kültürü temsil eden öğrencileriyle ve davetkar atmosferiyle ünlüdür. Ana dili İngilizce olan 8000’in üzerinde öğrenci ve 500 uluslararası değişim öğrencisiyle kampüsü paylaşırken İngilizce pratiği yapmaya çok fırsatınız olacak.
KAPLAN International İngilizce okulu, Highline’ın son teknolojiyle donatılmış kütüphane binasında yer alır. Bu kütüphane aynı zamanda üniversitenin 145.000’den fazla basılı materyalinden, medya materyallerinden ve elektronik kaynaklarından oluşan koleksiyonuna da ev sahipliği yapar.
Kaplan International öğrencisi olarak; spor salonu, iş geliştirme merkezi ve bistro gibi kampüs olanaklarına tam erişim sağlayabilirsiniz.
TOEFL skoruna gerek kalmadan, yalnızca Kaplan sertifikası ile Highline Koleji’ndeki lisans programlarına kolayca geçiş yapabilirsiniz.
Foundation programı sayesinde, Kaplan'da İngilizce kursuna devam ederken aldığınız üniversite derslerinde indirimli fiyatlardan faydalanabilirsiniz.

 

Konaklama Türleri

 

Aile Yanı
Öğrenci Yurdu

 

Okul Olanakları

 

6 Sınıf
Bilgisayar Laboratuarı
WiFi
Kütüphane
Öğrenci Salonu
Kafeterya
Spor salonu olanakları

 

Sosyal Aktiviteler

 

Mariners beyzbol maçlarından birine gidin
Şehri bisikletle gezin ya da Pike Place Market'i gezin
Sınıf arkadaşlarınızla Bainbridge Adası'nı gezin
Seattle'ın en ikonik yapılarından Space Needle'ı ziyaret edin
Günlük kafein dozunuzu açılmış olan ilk Starbucks'ta alın
Snoqualmie Şelaleleri'ne günübirlik gezi düzenleyin
Alki Beach'te vakit geçirin ya da Saltwater Park'ı keşfedin
Ballard Locks'ta bir yaz müzik festivalinin keyfini çıkarın


 

KAPLAN Language Schools, San Francisco Berkeley

KAPLAN INTERNATIONAL SAN FRANCISCO BERKELEY

 

San Francisco, dünyanın en güzel ve sofistike kentlerinden biridir. Kaliforniya’nın batı kıyısında yer alan bu şehir, muhteşem iklimi ve büyüleyici manzarasıyla bilinir. Golden Gate Köprüsü ve Alcatras Hapishanesi gibi şehrin simgesi önemli yapıların yanı sıra tiyatrolardan konserlere kadar şehir, zengin bir kültüre sahiptir. Büyük bir şehir olmasına rağmen, San Francisco sonunda size adını ezberletecek kadar özgün bir şehirdir.
San Francisco’daki iki dil okulumuzdan ilki şehir merkezinde, diğeri ise şehre sadece 20 dakika uzaklıkta olan Berkeley’in merkezinde yer almaktadır. Konaklama, öğrenci yurtları ve aile yanında konaklama şeklindedir.
3 milyonu aşkın nüfusuyla büyük bir şehirdir. San Francisco otobüsleri, trenleri ve tramvaylarıyla gelişmiş bir ulaşım ağına sahiptir. Öğrenciler, San Francisco Uluslararası Havalimanı'na gelmelidir
1960’lı yıllarda hippi kültürünün ve İnsan Hakları hareketinin odak noktası olan Berkeley, fikirleriyle ana akıma meydan okuyan sanatçı, idealist ve filozoflar için hâlâ çok çekici bir yer. Şehrin ilerici kültürünün merkezinde, İngilizce okulumuzdan sadece birkaç dakika uzaklıkta, düzenli olarak dünyanın en iyi 10 üniversitesi arasında yer alan UC Berkeley bulunur.
KAPLAN International Berkeley Dil Okulu, Golden Gate Köprüsü’nün muhteşem manzarasına sahip Claremont Kanyonu’na yakın ve San Francisco’ya sadece 20 dakika uzaklıktadır.
Okul, Berkeley City College and UC Berkeley Extension Programlarına başvurma imkanı sunar. Kaplan ile Higher Intermediate seviyesini tamamlamış olan öğrencilerin sertifikaları Berkeley City Koleji tarafından İngilizce yeterlilik belgesi olarak kabul edilir.

 

Konaklama Türleri

 

Aile Yanında
Yurt

 

Okul Olanakları

 

10 Sınıf
İnteraktif yazı tahtaları
WiFi
Çalışma Odası
Kütüphane
Öğrenci Salonu
Kafeterya

 

Sosyal Aktiviteler

 

UC Berkeley turuna katılın ve herkese açık derslerden birine girin
Arkadaşlarınızla golf, furbol ya da beyzbol oynayın
Kaliforniye mutfağının doğduğu yer olan Gourmet Ghetto'yu ziyaret edin
GreenDay ve AFI gibi grupların ilk defa sahne aldığı 924 Gilman club'da canlı müzik dinleyin
Claremont Kanyonu'nu ziyaret edin ve büyüleyici manzaralara şahit olun
Yosemite Doğal Parkı'na ya da Tahoe Gölü'ne hafta sonu gezileri düzenleyin
Golden Gate Köprüsü'nü bisikletle geçin ve el değmemiş topraklara adımınızı atın
Nostaljik tramvay ile San Francisco'nun ünlü mahallelerinden Chinatown'a gidin
Alcatraz adasındaki terk edilmiş ünlü hapishaneyi gezin.
Santa Cruz Plajı'nda rollercoaster'a binin ve Pasifik Okyanusu'nu başdöndürücü bir hızda izleme fırsatı yakalayın

 

 

KAPLAN Language Schools, New York Soho, USA

KAPLAN INTERNATIONAL NEW YORK EMPIRE STATE

 

Dünyanın en ünlü ve en ironik şehirlerinden biri olan New York; hiç şüphesiz size asla unutamayacağınız bir İngilizce eğitim deneyimi sunacaktır. Dünyanın 80’den fazla birinci kalite müzelerine, 150 tiyatroya, 30 konser alanına, sayısız alışveriş merkezine, restoran ve barlarına ev sahipliği yapan bu şehirde yapmak isteyeceğiniz şeyler asla bitmeyecek. Dünyanın çığır açan kent simgelerinden Özgürlük Anıtı’nı görebilir, New York Yankees gibi ünlü takımların maçlarını izleyebilir, şehrin hiç kaybolmayan canlılığıyla mest olabilirsiniz.
KAPLAN International New York’da bulunan iki okulunun ilki Empire State Binası’nda diğeri Manhattan’ın kalbinde yer alan Soho semtinde bulunmaktadır. New York, 8 milyonu aşkın şehir nüfusu ve 23 milyonun üzerindeki metro nüfusuyla Amerika’nın en büyük nüfuslu şehridir.
Konaklama; öğrenci evleri ve aile yanı konaklama şeklindedir. Şehir otobüsleri, trenleri ve metrolarıyla geniş bir ulaşım ağına sahiptir. Öğrenciler, John F. Kennedy (JFK), Fiorello LaGuardia (LGA) veya Newark Uluslarası Havalimanına gelmelidir (EWR).
SoHo’daki yapıların dökme demir dış cephelerinde ve zikzaklı yangın merdivenlerinde hâlâ 19. yüzyılın endüstriyel geçmişinden izler bulabilirsiniz. Ancak bu eski dökümhaneler ve fabrikalar, yakındaki New York Üniversitesi ve eski demir sütunlar arasında bulabileceğiniz modern barlar, kulüpler ve tasarımcı mağazaları sayesinde artık öğrenciler, modacılar ve sanatseverler için bir cennet.
KAPLAN International New York SoHo İngilizce dil okulu, orijinal demir işçiliğiyle 19. yüzyıldan kalma, fakat iç kısımları modern döşenmiş büyük bir binada yer almaktadır ve New York’un en ünlü caddelerinden biri olan Broadway’dedir. Okul kullanışlı otobüs ve metro bağlantıları ile New York'un beş bölgesine bağlanan bir noktadadır. Aynı zamanda Broadway boyunca yürüyerek kısa bir sürede Midtown'a ulaşabilirsiniz.
Profesyonel bir İngilizce ortamında çalışmayı planlayan öğrenciler için Yoğun İş İngilizcesi dersleri sunulmaktadır. Ayın Öğrencisini kutlamak için her ay temalı partiler düzenlenmektedir.

 

Konaklama Türleri

 

Aile Yanı
Öğrenci Yurdu

 

Okul Olanakları

 

15 Sınıf
İnteraktif yazı tahtaları
Bilgisayar Laboratuarı
Öğrenci Salonu
WiFi
Kafeterya
Ulaşım

 

Sosyal Aktiviteler

 

Ellis Adası'na giden bir feribota binin ve Özgürlük Heykeli'ni yakından görün
Flat Iron ve Empire State gibi ünlü binaları keşfedin
Doughnut ve bagel gibi yerel lezzetlerin tadına bakın
Macy'sde Westfield'de ya da Dünya Ticaret Merkezi'nde alışverişe gidin
Broadway müzikallerinden birini izleyin ya da sanat galerilerini ziyaret edin
Boston'a hafta sonu gezisi düzenleyin
Sınıf arkadaşlarınızla beraber New York'un en ünlü beyzbol takımlarından Yankees ya da Rangers maçlarına gidin
New York'un en ünlü meydanlarından Times Square'i ve Madison Square Garden'i ziyaret edin
Central Park'ta yürüyüşe çıkın
Ünlü Brooklyn Köprüsü boyunca yürüyüşe çıkın ve şehri keşfedin
Metropolitan ya da Guggenheim müzelerini gezin. Tüm New York müzeleri ayın ilk cuması ücretsizdir.
Wicked, Aladdin ya da Operadaki Hayalet. Sınıf arkadaşlarınızla beraber Broadway müzikallerinden birini izleyin

 

 

KAPLAN Language Schools, Los Angeles Whittier College, USA

KAPLAN INTERNATIONAL LOS ANGELES WHITTIER COLLEGE

 

Los Angeles’ta yapabileceğiniz o kadar çok şey var ki; emin olun programınıza sığdıramayacaksınız. Amerika’nın nefes kesen uğrak noktalarıyla şehir, dostane atmosferi ve içinizi ısıtan havasıyla sizi etkisi altına alacaktır. Universal Studios ve Disneyland gibi dikkat çekici yerlerin yanı sıra Hollywood, Malibu ve Sunset Boulevard da mutlaka görülmesi gereken muhteşem yerlerdir. Geniş öğrenci nüfusu ise bu şehri, kaçırılmaması gereken canlı ve hayat dolu bir şehir haline getirmiştir.
KAPLAN International Los Angeles’taki iki okulundan ilki şehir merkezinin yaklaşık 15 km güneydoğusundaki Whittier’da, diğeri ise merkezi bir üniversite bölgesi olan Westwood’da bulunmaktadır.
Los Angeles, 15 milyonu aşkın şehir nüfusuyla Amerika’nın ikinci, en kalabalık nüfuslu şehridir. Konaklama öğrenci evleri, kampüs yurtları ve aile yanında konaklama şeklindedir. Los Angeles, gelişmiş tren, otobüs ve metro hattına sahiptir. Öğrenciler Los Angeles Uluslararası Havalimanı'na gelmelidir (LAX).
Whittier, Los Angeles sınırında ve lüks Orange County’de yer alan küçük bir liberal sanat kolejidir. Kampüsü Whittier lisans öğrencileri ile paylaşıp kulüplere katılarak, tribünlerden maç izleyerek ve derslerden sonra arkadaşlarınızla Quad Alışveriş Merkezi’nde takılarak gerçek bir yerli öğrenci deneyimini yaşayacaksınız. Whittier, Amerikan kolej öğrencileri ile birlikte yurtlarda konaklama imkanı sunan ve böylece arkadaş edinme ve ana dili İngilizce olan cana yakın insanlarla pratik yapma fırsatı sunan tek Kaplan kampüsüdür.
Whittier, Princeton Review tarafından ülkenin en iyi lisans eğitimi veren kurumlarından biri olarak derecelendirilmiştir.
Kaplan öğrencileri, üniversite kampüsünün kütüphanesine, kafeteryaya, spor salonuna, koşu parkuruna, basket sahasına, tenis kortuna ve olimpik yüzme salonuna tam erişim hakkına sahiptir.
Campus Inn 'de Whittier College'ye giden diğer öğrencilerle birlikte yemek yiyebilir ve sosyalleşebilirsiniz
Konum olarak Whittier, Los Angeles’taki yaşamın hızlı temposunda boğulmadan şehri keşfetmek için mükemmel bir başlangıç noktasıdır.

 

Konaklama Türleri

 

Aile Yanı
Öğrenci Yurdu

 

Okul Olanakları

 

10 Sınıf
Bilgisayar Laboratuarı
Kütüphane
Öğrenci Salonu
Kafeterya
Spor salonu olanakları
Spor olanakları
Ulaşım
İnteraktif yazı tahtaları

 

Sosyal Aktiviteler

 

Santa Monica Pier'de sörf yapmayı öğrenin ya da kumsal boyunca yürüyün
Enfes dağ manzaraları ve nefes kesici şelaleleriyle ünlü Los Angeles Ulusal Parkı'nı ziyaret edin ve vahşi yaşamın tadını çıkarın
LA şehir merkezine inin ve Walk of Fame ile Sunset Bulvarı'nı ziyaret edin
Kampüste bulunan spor olanaklarının keyfini çıkarın
Universal Stüdyoları'nı ziyaret edin ve Hollywood eğlencesinin tadına bakın
San Francisco'ya, San Diego'ya ya da Disneyland'a hafta sonu gezilerinin keyfini çıkarın

 

KAPLAN Language Schools, Harvard Square USA

KAPLAN INTERNATIONAL BOSTON HARVARD SQUARE

 

Boston, kurulumu 1600’lere dayanan muhteşem tarihiyle özdeşleşen bir şehirdir. Amerikan Devrimi’nin doğuş noktasıdır. Bu şehri Doğu Yakası’nın en gözde kentlerinden birisi yapan kafelerini, tiyatrolarını, müzelerini ve şehir parklarını keşfederek Freedom Trail de yürüyebilirsiniz. Birbirlerine yakın yer alan, yoğun aynı zamanda rahat bir eğitim atmosferine sahip Harvard ve Boston Üniversiteleri geniş bir öğrenci popülasyonuna sahiptir.
Boston’daki Kaplan dil okullarından ilki Harvard meydanında, ikincisi Boston şehir merkezinde, sonuncusu ise Fenway Park’tadır.
Harvard’ın sarmaşık kaplı duvarları, İngilizce okulumuzun hemen karşısında yer alır ve MIT’deki halka açık derslere gitmek için ise kısa bir otobüs yolculuğu yapmanız yeterlidir. Dünya kalitesinde sekiz üniversiteye ev sahipliği yapan Boston, aynı zamanda Amerika’nın en eski şehirlerinden biridir. Massachusetts State House’dan Bunker Tepesi Savaşı’nın gerçekleştiği alana kadar Özgürlük Yolu’nu takip edin ve Boston Çay Partisi’ni anlatan yüzen müzeyi ziyaret edin.
KAPLAN International Harvard Square okulu, Boston bölgesindeki üniversitelere transfer için destek ve hazırlık olanakları sunar.
Okul; yerel restoranlarda akşam yemekleri, akşam tekne turları ve balina izleme gezileri gibi heyecan verici etkinlikleri de içeren sosyal aktivite programına sahiptir.
Şehir merkezine ve Boston Common, Fanueil Hall gibi tarihi bölgelere hızlı ulaşım imkanı sunan otobüs ve tren hatlarına birkaç dakika mesafededir.
Washington, DC ve New York’a düzenli olarak hafta sonu gezileri yapılmaktadır.

 

Konaklama Türleri

 

Aile Yanı
Öğrenci Yurdu

 

Okul Olanakları

 

13 Sınıf
İnteraktif yazı tahtaları
Bilgisayar Laboratuarı
WiFi
Öğrenci Salonu
Ulaşım

 

Sosyal Aktiviteler

 

Boston deniz mahsülleriyle ünlüdür. Seaport bölgesinde buttery lobster rolls, clam chowder ve shrimp sliders deneyin
Charles Nehri'nin kıyısına gidin ve SoWa'da modern sanat manzaralarını izleyin.
Basketbol ya da beyzbol oynarak Boston'un spor delisi yanını keşfedin
Amerika'nın en büyük ve en ihtişamlı halk kütüphanelerinden olan Boston Public Library'i ziyaret edin
Boston'un ikonik yerlerini yürüyerek keşfedin
Okyanusta bir geziye katılın ve balinaları izleyin
Red Sox'un ev sahibi olduğu maçlardan birine gidin ya da müsabakayı spor barlarından birinde izleyin
Dünyanın en prestijli okullarından olan Harvard Üniversitesi'ne düzenlenen geziye katılın.
Güzel Sanatlar Müzesi'ndeki sergileri gezin
Ünlü Özgürlük Yolu'nu keşfedin
Old State House Müzesi'ni ziyaret edin
Kayak ve snowboard gezisine çıkarak hafta sonu macerasına atılın


 

KAPLAN Language Schools, PORTLAND

KAPLAN INTERNATIONAL PORTLAND

 

Dağlarla ve ağaçlı parklarla dolu Portland, ormanda kaybolan ve orada kalmaya karar veren kozmopolit bir şehir gibi görünür. 
Sanatçıların uğrak yeri Pearl Bölgesi’nde yer alan KAPLAN International, dünyanın ikinci el ve yeni kitaplar satan en büyük kitapçısı olan Powell’s City of Books’a sadece beş dakikalık yürüme mesafesindedir.
Seattle ve Vancouver’a demir yolu bağlantıları da dahil olmak üzere ulaşım araçlarına kısa yürüme mesafesinde yer alır.
Multimedya merkezi ve kütüphane dahil olmak üzere mükemmel tesislere sahiptir.
Sık sık gerçekleştirilen gönüllü etkinlikler, öğrencilerin İngilizce pratiği yapmalarını ve kariyer becerileri elde etmelerini sağlar.

 

Konaklama Türleri

 

Aile Yanı
Yurt

 

Okul Olanakları

 

7 Sınıf
İnteraktif yazı tahtaları
Bilgisayar Laboratuarı
Kütüphane
WiFi
Öğrenci Salonu
Kafeterya

 

Sosyal Aktiviteler

 

Tarihi şehir Oregon Portland'ı gezin
Oregon'un nefes kesici güzellikteki şelale ve dağlarında doğa yürüyüşü yapın
Şehrin etrafında bisiklet turuna çıkın
Müzeleri, açık hava pazarlarını ve sokak sanatını keşfetmek için şehir merkezinde yürüyüşe çıkın
Kuzey Amerika'nın en uzun kayak sezonunun tadını çıkarın ve Mount Hood'da kayak yapın
 

KAPLAN Language Schools, Melbourne

KAPLAN INTERNATIONAL MELBOURNE

 

Avustralya’nın Büyük Okyanus Yolu’nun sonunda sanat ve spor tutkunu kozmopolit bir şehirde eğitim alın
KAPLAN International Melbourne Dil Okulu, ücretsiz tramvay hattı da dahil olmak üzere yerel ulaşım duraklarına beş dakikadan daha az yürüme mesafesinde bulunmaktadır.
Dünyanın en küçük penguenlerine ev sahipliği yapan Philip Adası’na ve büyüleyici kıyı manzaralarına sahip Büyük Okyanus Yolu'na düzenli olarak okul gezileri yapılmaktadır.
Melbourne İngilizce Dil Okulu, Kaplan Melbourne Business School ile aynı kampüsü paylaşmaktadır. İngilizce öğrenen öğrenciler işletme dersleri alma fırsatını yakalayabilirler.

 

Konaklama Türleri

 

Aile Yanı
Öğrenci Yurdu 

 

Okul Olanakları

 

14 Sınıf
İnteraktif yazı tahtaları
Çalışma Odası
Öğrenci Salonu
Spor olanakları
Ulaşım

 

Sosyal Aktiviteler

 

Victoria Ulusal Galeri'sini ya da hemen yakınındaki Ian Potter merkezini ziyaret edin
Deniz kenarındaki St Kilda bölgesini ziyaret edin
Christmas Hills'deki kıyıları ziyaret ederek kanguru ve karıncayiyenleri görün
Melbourne'nin ünlü kafelerini ve alışveriş mekanlarını keşfedin
Melbourne Cricket Ground'da kriket maçlarını izleyin
Doğal hayatı koruma alanı olan Philip Adası'nda penguenlerin yürüyüşünü izleyin

 

KAPLAN Language Schools, London Leicester Square

KAPLAN INTERNATIONAL LEICESTER SQUARE

 

Dünyanın en büyük şehirlerinden biri olan Londra, inanılmaz tarihi ve zengin kültürünün şaşırtıcı bir birleşimini sunmaktadır. West End’deki tiyatroları, dünyaca ünlü müzeleri, şehrin meşhur simgelerinin hepsi, Londra’nın çok kültürlü yapısının bir parçasıdır. Moda evleri, enfes restoranları, bar ve kulüpleri modern Londra’nın küresel varlığının oluşumuna katkı sağlamaktadır. Seyahatiniz için ne isterseniz, burada bulabilirsiniz.
Kaplan International Londra’da Leicester Square ve Covent Garden’da, her ikisi de merkezi lokasyonlarda bulunan merkezleriyle hizmet vermektedir. Greater Londra bölgesi, 9 milyondan fazla insana ev sahipliği yapmaktadır. Konaklama, aile yanında kalma şeklinde ve öğrenci yurtları ile sağlanmaktadır. Londra, otobüs, tren ve metrolarıyla etkin bir ulaşım ağına sahiptir. Öğrenciler, Heathrow, Gatwick, City, Luton veya Stansted Havalimanlarına gelmelidir.
KAPLAN International Londra Leicester Square Dil Okulu, İngiltere'de Uzman Profesyonel İngilizce kursları sunmaktadır ve dünyanın en önemli ekonomi merkezlerinden biri olan Londra'da alacağınız kurs ile kariyerinize mükemmel bir başlangıç yapabilirsiniz.
Profesyonel ve akademik odaklı kurslar konusunda uzmanlaşmıştır. Yoğun programların yanı sıra birebir derslere katılabilir; Mühendislik, Tıp ya da Hukuk alanında İngilizce dersler alabilirsiniz. Sıklıkla networking etkinlikleri ve konuk konuşmacılar ile çeşitli konularda seminerler düzenlenmektedir.
25 yaş üzeri için özel tasarlanmış olan programlar ile yurt dışındaki dil deneyiminden en iyisini elde etmek isteyen ve kendisine benzeyen kişilerle İngilizce eğitimi almak isteyen profesyoneller için bu okulumuz biçilmiş kaftandır.

 

Konaklama Türleri

 

Aile Yanı
Yurt

 

Okul Olanakları

 

12 Sınıf
İnteraktif yazı tahtaları
Çalışma Odası
WiFi
Öğrenci Salonu

 

Sosyal Aktiviteler

 

Buckingham Sarayı'nı, Big Ben'i ve Parlamento Binası'nı gezin. 
Batı Yakası'ndaki müzikallerden birini izleyin 
London Eye'den Londra'nın tüm önemli yapılarını kuş bakışı izleyin 
Tower of London'u gezerek Orta çağdaki Londra'yı ve Kraliyet mücevherlerini görün
 Victoria & Albert Museum, British Museum ya da Tate Modern'de kültür dolu bir öğleden sonra geçirin 
Camden Town'da açık hava marketlerini dolaşın
Thames nehrinde bir tekne turu gezintisine çıkın ve Westminster ile Tower Bridge'yi fantastik açılardan görme şansı elde edin
Okuldan sadece birkaç adım uzaklıktaki National Gallery'yi gezin ve dünyanın en iyi sanat koleksiyonlarını keşfedin
Sokak sanatçıları ve açık hava yiyecek tezgahlarıyla ünlü South Bank'ı gezin
Oxford Street'te dünyaca ünlü alışveriş mağazalarını gezin
Trafalgar Meydanı çevresindeki tarihi bölgeyi gezin
İngiliz monarşisinin merkezi Buckingham Sarayı'nı gezin

 

KAPLAN Language Schools, Torquay

KAPLAN INTERNATIONAL TORQUAY

 

Bu güzel sahil kasabası, İngiliz sahilinin cazibesine Akdeniz’den bir dokunuş katar. Torquay’ın güneşli mikro iklimi, körfez boyunca sıra sıra palmiye ağaçlarının büyümesini sağlar ve İtalyan tarzı büyük villalar renkli dükkanlara, kafelere, barlara karışır. Romantik Prenses İskelesi’nde gezintiye çıkın, efsanevi gizemli yazar Agatha Christie’nin hayatı boyunca yaşadığı evi keşfedin veya kano, bot veya jet ski ile köpüklü dalgalarla buluşun.
KAPLAN International Torquay İngilizce okulu şehir merkezine sadece beş dakikalık yürüme mesafesindedir. Okulun arazisinde özel yüzme havuzu, bir kafe ve deniz manzaralı harika bir çardak yer alır.
Birebir dersler ile İngilizce seviyenizde çok hızlı bir şekilde ilerleme kaydedebilirsiniz.
Okulun özel bahçesi ve yüzme havuzu yaz aylarında biraz serinlemek ve dinlenmek için idealdir.

 

Konaklama Türleri

 

Aile Yanı
Öğrenci Yurdu

 

Okul Olanakları

 

10 Sınıf
İnteraktif yazı tahtaları
Çalışma Odası
Öğrenci Salonu
WiFi
Kafeterya

 

Sosyal Aktiviteler

 

Plymouth'taki National Marine Akvaryumu'nu gezin.
Plaja gidin ve değişik su sporlarını deneyin.
Tarih öncesi çağlardan kalma Kent's Cavern mağarasını gezin.
Kıyıları dolaşın ve deniz mağaralarını, falezleri ve körfezleri görün.
Agatha Christie'nin cinayet romanlarında mekan olarak kullanılmış sokakları gezin.
Buharlı trene binin ve Dartmouth Kalesi'ni ziyaret ederken aynı zamanda sütlü çayınızın keyfini çıkarın.


 

KAPLAN Language Schools, Dublin IRE

KAPLAN INTERNATIONAL DUBLIN

 

Antik kaleden Google ve Facebook’un merkezine ev sahipliği yapan Dublin, inanılmaz manzaralarla doludur. Birçok pub’dan birinde Guinness için ve canlı geleneksel müziğin tadını çıkarın, şairlerin ve devrimcilerin ayak izlerini taşıyan zamandan azade Arnavut kaldırımlı sokaklarda dolaşın ya da Howth’ta eski limandaki teknelerden birinden taze deniz ürünleri satın alın. Şehrin hemen dışında Wicklow dağlarının el değmemiş vahşi doğasını bulabilirsiniz.
KAPLAN International Dublin İngilizce okulumuz, Liffey Nehri yakınında, 18. yüzyıldan kalma görkemli bir binada yer alır. Burası, Dublin’in canlı Temple Bar bölgesinin karnaval atmosferini deneyimlemek için mükemmel bir ortamdır. Yerel turistik yerlere düzenli olarak geziler yapılmaktadır.
Okul mükemmel ulaşım bağlantılarına sahiptir ve şehir merkezine sadece beş dakikalık yürüme mesafesindedir.

 

Konaklama Türleri

 

Aile Yanı
Öğrenci Yurdu

 

Okul Olanakları

 

10 Sınıf
İnteraktif yazı tahtaları
Çalışma Odası
Öğrenci Salonu
WiFi

 

Sosyal Aktiviteler

 

Trinity College'yi ve İrlanda'nın ulusal hazinelerinden Book of Kells'i ziyaret edin
Dünyaca ünlü Guinness bira fabrikasını gezin
Dublin'in en eski binası Christchurch katedralini gezin
Uluslararası rugby müsabakalarını ya da yerel futbol maçlarını izleyin
Arnavut kaldırımlı sokaklarda dolaşın ve canlı müziğiyle Temple Bar bölgesini keşfedin
Nefes kesici güzellikteki Moher Kayalıkları'na günü birlik gezi düzenleyin.
 

 

KAPLAN Language Schools, Auckland NZ

KAPLAN INTERNATIONAL AUCKLAND

 

Pasifik ve Tasman Denizi arasında, dar bir volkanik arazi boyuna kurulmuş olan Auckland, macera tutkunları için mükemmeldir. Baş döndürücü Sky Tower’ı ziyaret ettikten sonra Coromandel yağmur ormanlarındaki kristal berraklığındaki şelalelere dalın ya da Hauraki Körfezi adalarında balinaları izleyin.
KAPLAN International Auckland merkezi  akredite bir NZQA Kategori 1 okuludur. 14 haftadan uzun süre eğitim alan öğrenciler otomatik olarak yarı zamanlı çalışma hakkına sahiptir. (Tatilde İngilizce kursu öğrencileri hariç.)
KAPLAN , Auckland Bölgesi’nin geniş yeşil alanlarının kenarında ve şık Newmarket bölgesinin bistrolarına, tapas barlarına ve moda mağazalarına yakın bir konumdadır.
Okul, büyük bir avluya sahip tarihi bir binada yer alır.
Hafta sonlarında, Coromandel yağmur ormanlarına ve Bay of Islands'a düzenli olarak okul gezileri yapılmaktadır. 

 

Konaklama Türleri

 

Aile Yanı
Öğrenci Yurdu

 

Okul Olanakları

 

20 Sınıf
İnteraktif yazı tahtaları
Çalışma Odası
Kütüphane
Spor salonu olanakları
Spor olanakları

 

Sosyal Aktiviteler

 

Viaduct Limanı ve çevresini gezin
Auckland Müzesi'nde Yeni Zelanda'nın tarihi hakkında bilgiler edinin ve Māori performansı izleyin.
Devonport'taki Victoria tepesine tırmanın
Lonely Planet'in görülmesi gereken yerler listesinde ilk sıralarda olan Waiheke adasına yolculuk yapın.
Sky Tower'a çıkın ve Skywalk yapmayı deneyin
Waitomo Mağaralarına gezi düzenleyin ve sonrasında the Lord of the Rings üçlemesine ev sahipliği yapan Hobbiton film setini gezin


 

KAPLAN Language Schools, Perth AU

KAPLAN INTERNATIONAL PERTH

 

Hint Okyanusu’nun kristal berraklığındaki sularıyla şehir merkezine sadece 25 dakika mesafede yer alan Perth’in muhteşem plajlarından uzun süre uzak kalamayacaksınız. Bir zamanlar değeri bilinmeyen bu şehir şimdi Fremantle bölgesindeki çatı katı kafeleri, şık moda butikleri ve canlı müziğin yanı sıra Northbridge’deki şık çatı katı kokteyl barlarıyla Avustralya’nın en havalı yerlerinden biri olarak görülmektedir.
Perth Dil Okulumuz ücretsiz otobüs servisi ile şehir merkezine sadece 10 dakika mesafededir.
Belirli kurslar için akşam sınıfları da bulunmaktadır. Böylece yarı zamanlı olarak çalışırken ya da plajda güneşin keyfini çıkarırken akşamları İngilizce öğrenmeye devam edebilirsiniz.
Perth okulumuz onaylı ve yetkili bir Cambridge Dil Değerlendirme Merkezidir

 

Konaklama Türleri

 

Aile Yanı
Yurt

 

Okul Olanakları

 

17 Sınıf
Çalışma Odası
WiFi
Öğrenci Salonu
Spor olanakları
Spor salonu olanakları

 

Sosyal Aktiviteler

 

Mercan kayalıklarındaki tropikal balıkları görebilmek için şnorkelle dalış yapın
Kings Park ya da Elizabeth Quay'da yürüyüşe çıkın
19. yy'dan kalma Fremantle hapishanesini gezin
Sörf dersleri alarak dalgalara meydan okumayı öğrenin
Caversham Vahşi Yaşam Parkı'nda Avustralya'ya özgü hayvanlarla tanışın
Lancelin kum tepeciklerinde kum kayağı yapmayı deneyin

 

KAPLAN Language Schools, Sydney AU

KAPLAN INTERNATIONAL SYDNEY

 

Sydney’in sahil şeridi boyunca, Bondi Plajı gibi ünlü altın kumlara sahip olanlardan bu hızlı kentin gürültüsünden uzak bir dünyadaymışsınız hissi veren gizli koylara kadar 100’den fazla plaj vardır. Ormanlık yeşil alanlar ve huzurlu bahçeler, kaçırılmayacak müzeler ve canlı gece hayatı ile dolu Sydney ayrıca muhteşem yemeklere de sahiptir.
KAPLAN International Sydney İngilizce okulunda çalışma merkezi, kütüphane ve dördüncü katta yer alan barbekü yapabileceğiniz geniş bir balkon bulunmaktadır.
Sydney İngilizce Dil Okulumuz şehir merkezinde, Kraliyet Botanik Bahçeleri’ne ve Opera Binası’na sadece 15 dakika uzaklıkta, Bondi Plajı’na ise kısa bir otobüs yolculuğu mesafesinde yer alır.
Bu okulumuz tarafından sunulan programlar arasında Yoğun İngilizce, Cambridge Sınavına Hazırlık, IELTS Hazırlık kurslarının yanı sıra akşam dersleri seçeneği de bulunmaktadır.

 

Konaklama Türleri

 

Aile Yanı
Yurt

 

Okul Olanakları

 

24 Sınıf
Çalışma Odası
WiFi
Spor olanakları
Spor salonu olanakları
Ulaşım

 

Sosyal Aktiviteler

 

Sydney Opera Binası'nı ziyaret edin
Modern Sanatlar Müzesi'ni ya da Sydney Akvaryumu'nu ziyaret edin
Sörf yapmayı deneyin ya da Boogee Plajı'nda barbekü yapın
Newtown, Glebe ve Paddington bölgelerini ziyaret edin
Şehrin içinde adeta çöldeki bir vahaya benzeyen Royal Botanic Gardens'de yürüyüşe çıkın
Yağmur ormanları ve mükemmel manzaralar için Blue Mountains'a bir gezi düzenleyin

 

KAPLAN Language Schools, Brisbane AU

KAPLAN INTERNATIONAL BRISBANE 

 

Brisbane’i gerçekten keşfetmek için şehrin kalbinden geçen nehirde ücretsiz bir feribot yolculuğu yapın. Coot-tha Dağı’nın yemyeşil yamaçlarında parıldayan gökdelenleri ve Victoria tarzı ahşap evleri görün, cesur çağdaş sanat galerilerini, çatı barlarını ve nehir boyunca uzanan yemyeşil bahçeleri keşfetmek için kıyıya adım atın ya da Lone Pine Park vahşi yaşamı koruma alanında ornitorenkleri, valabileri ve koalaları görün
KAPLAN International Brisbane İngilizce okulu yeni ve geniş bir kampüste, modern eğitim ekipmanlarıyla, elli adet bilgisayarı olan iki ayrı multimedya laboratuvarıyla eğitim vermektedir.
Kaplan Brisbane Dil Okulu, geniş ve yeni bir kampüsü Kaplan Business School ile paylaşır. İngilizce öğrenen öğrenciler işletme dersleri alma fırsatını yakalayabilirler. 
Kampüs içinde çalışma salonları, dinlenebileceğiniz öğrenci salonları, veranda ve okula çok yakın konumda bir açık hava kafesi bulunmaktadır.

 

Konaklama Türleri

 

Aile Yanı
Öğrenci Yurdu

 

Okul Olanakları

 

İnteraktif yazı tahtaları
Çalışma Odası
Kütüphane
WiFi
Öğrenci Salonu

 

Sosyal Aktiviteler

 

South Bank ve çevresinde turlayın.
Brisbane Botanik Bahçeleri’nde sakin bir gün geçirin 
Brisbane festivallerinde eğlenin
Renkli alışveriş merkezlerini ve caddelerini dolaşın
Lamington Ulusal Parkı’nın doğası ile büyülenin.
Moreton Adası’nda yunusları besleyin 
Koala Koruma evini ziyaret edin 
Brisbane dönme dolabından manzarayı seyredin 
Story Bridge’den geçin 

 

KAPLAN Language Schools, Adelaide AU

KAPLAN INTERNATIONAL ADELAIDE

 

Orman yürüyüşleri yapabileceğiniz, yemyeşil bahçeleri ve yeşil alanlarıyla Adelaide tam anlamıyla parkın içinde bir şehirdir. Adelaide’ın geniş, Akdeniz tarzı sokakları koloni dönemine ait evler ve güzel kamusal meydanlarla süslenmiştir. Bununla birlikte bir sokak sirkine ya da yemek festivaline denk gelme şansınız yüksektir.
KAPLAN International Adelaide Dil Okulu, ücretsiz City Loop ve Connector otobüs hatları dahil olmak üzere ulaşım hizmetlerine yakın bir konumda bulunmaktadır.
Uluslararası öğrenciler için toplu taşımada geçerli indirimler bulunmaktadır.
Adelaide’daki birçok üniversite ve koleje sorunsuz geçiş olanağı bulunmaktadır. Pek çok üniversite, Cambridge ya da IELTS skoruna ayrıca ihtiyaç kalmadan Kaplan sertifikasını dil belgesi olarak kabul etmektedir.

 

Konaklama Türleri

 

Aile Yanı
Öğrenci Yurdu

 

Okul Olanakları

 

9 Sınıf 
İnteraktif yazı tahtaları
Bilgisayar Laboratuarı
WiFi
Spor olanakları
Spor salonu olanakları

 

Sosyal Aktiviteler

 

Adelaide şehir merkezindeki çarşıyı keşfedin ya da Güney Avustralya Müzesi ve Sanat Galerisi'ni ziyaret edin
Feribotla Kanguru adasına geçin ve kanguruların yanı sıra koalaları, deniz aslanlarını, pelikanları ve daha birçok canlıyı doğal yaşamında görme fırsatı yakalayın
Glenelg plajında öğleden sonra güneşinin tadını çıkarın
Adelaide botanik bahçesinde dolaşın
Australia Oval'de kriket maçı izleyin
Avustralya'nın en ünlü üzüm bağlarından Barossa Vadisi'ni ziyaret edin
 

KAPLAN Language Schools, Washington D.C.

KAPLAN INTERNATIONAL WASHINGTON 

 

İç Savaş’tan İnsan Hakları Hareketi’ne kadar Washington, Amerika’nın öyküsünün en dramatik bölümlerinin sahnesi ve modern politikanın atan kalbidir. Capitol Binası’nda senatörlerin tartışmalarını izleyin, Abraham Lincoln heykelinin ayaklarının dibinde oturun ve Beyaz Saray’ın koridorlarında yürüyün. Yine de bu şehirde her şey skandallar, kavgalar ve parlamento tıkanıklıklarından ibaret değildir. Georgetown’da geceleri dans edebilir, National Arboretum’un geniş arazisinde dinlenebilir veya canlı müzik için U Street bölgesine gidebilirsiniz.
KAPLAN International Washington İngilizce okuluWashington Anıtı’na ve sakin Reflecting Pool’a sadece 10 dakikalık yürüme mesafesinde, Beyaz Saray’a ise sadece altı blok uzaklıktadır.
Washington DC'nin merkezinde yer alan KAPLAN International akıllı tahtalarla donatılmış son teknoloji ürünü 16 derslik bulunmaktadır.
Toplu taşıma araçlarına ve yerel bisiklet paylaşım sistemine kolayca erişim sağlayabilirsiniz.

 

Konaklama Türleri

 

Aile Yanı
Öğrenci Yurdu

 

Okul Olanakları

 

16 Sınıf
İnteraktif yazı tahtaları
Bilgisayar Laboratuarı
WiFi
Öğrenci Salonu
Ulaşım

 

Sosyal Aktiviteler

 

Amerika Birleşik Devletleri Yüksek Mahkemesi'ni ziyaret edin.
Washington DC'nin en eski mahallelerinden Georgetown'a tekne turu düzenleyin
Dünyanın en büyük müzeler topluluğu Smithsonian Enstitüsü'nü ziyaret edin
Washington Anıtı'nı bir de gün batımında ziyaret edin
Washington'un en görkemli binası U.S. Capitol'u ziyaret edin.
Hafta sonu kaçamağı için New York gibi yakın şehirlere gidin

 

KAPLAN Language Schools, Seattle

KAPLAN INTERNATIONAL SEATTLE

 

Seattle, Amerika'nın kuzeybatı kısmında çoğunluğun eğlence için gittiği canlı bir şehirdir. Bazı yönlerden tezatlıkların mekanı gibi görülür: Amerika'nın grunge ve alternatif rock müzik sahnelerinin doğum yeri olmasına rağmen, Starbucks, Amazon ve Microsoft gibi dev işletmelerin de merkezidir. Farklı kültürlerinin yanı sıra harika kır yürüyüşüyle, dağ kayağının birlikte mümkün olduğu muhteşem manzaralara sahiptir.
Seattle'daki iki okulumuzdan biri Seattle Üniversitesi’nin merkezinde diğeri ise Des Moines'deki Highline halk eğitim merkezi kampüsündedir. Konaklama aile yanı ve öğrenci yurdu konaklama şeklindedir. Seattle üç buçuk milyonluk kentsel nüfusu ile büyük bir şehirdir.  Seattle etrafında dolaşmanın en iyi yolu otobüs ya da trendir. KAPLAN International Seattle İngilizce okulu, otobüs, tren ve feribot duraklarına yakın, elverişli bir konumda bulunmaktadır. Öğrenciler Seattle/ Tacoma (Sea-Tac) Uluslararası Havalimanına ulaşmalıdır.
Yemyeşil kıyı ormanlarında yürüyüş yapmak, bir sonraki büyük rock grubunu keşfetmek ya da samimi bir kafede takılmak. Hangisini yapmayı daha çok istediğinize karar veremiyorsanız, Seattle sizin için en uygun yer. Downtown iskelesinde yer alan ve Puget Sound’un çarpıcı manzarasına sahip KAPLAN International İngilizce okulu, Seattle’ın inanılmaz doğal manzarasını, zengin müzikal mirasını ve renkli mahallelerini keşfetmek için harika bir başlangıç noktasıdır. Nirvana gibi grupların kariyerlerine başladığı El Corazón’da yerel grupları dinleyip ,Yeşil Göl’de kanoyla gezebilirsiniz.
Washington eyaletindeki birden çok üniversiteye sorunsuz geçiş olanağı bulunmaktadır. Birçok üniversite, TOEFL ya da IELTS skoruna ayrıca gerek kalmadan Kaplan sertifikasını kabul etmektedir.

 

Konaklama Türleri

 

Aile Yanı
Öğrenci Yurdu

 

Okul Olanakları

 

19 Sınıf
İnteraktif yazı tahtaları
Bilgisayar Laboratuarı
Kütüphane
WiFi
Öğrenci Salonu
Kafeterya
Spor salonu olanakları

 

Sosyal Aktiviteler

 

Mariners beyzbol maçlarından birine gidin
Şehri bisikletle gezin ya da Pike Place Market'i gezin
Sınıf arkadaşlarınızla Bainbridge Adası'nı gezin
Seattle'ın en ikonik yapılarından Space Needle'ı ziyaret edin
Günlük kafein dozunuzu açılmış olan ilk Starbucks'ta alın
Snoqualmie Şelaleleri'ne günübirlik gezi düzenleyin
Alki Beach'te vakit geçirin ya da Saltwater Park'ı keşfedin
Ballard Locks'ta bir yaz müzik festivalinin keyfini çıkarın

 

KAPLAN Language Schools, Santa Barbara

KAPLAN INTERNATIONAL SANTA BARBARA 

 

Bu küçük kültür dolu kıyı kasabasında gökyüzü ve deniz manzarasını engelleyebilecek hiçbir gökdelen yok! Kiremit çatıları, beyaz sıva duvarları ve palmiyeleriyle Santa Barbara sanki Toskana ya da İspanya’dan fırlamış gibi ama uçsuz bucaksız beyaz kumsalları tamamen Kaliforniya’ya ait. Santa Barbara İngilizce okulumuzdan adımınızı attığınızda çiçeklerle çevrili State Street açık hava şarap barları ve butiklerden geçerek sizi okyanusa götürecek.
KAPLAN International Santa Barbara İngilizce Dil Okulu, ana ulaşım merkezlerine ve şehir dışına giden otobüs ve tren bağlantılarına yakın, elverişli konumdadır.
Los Angeles’a, San Francisco’ya ve Las Vegas’a yapılan düzenli olarak okul gezileri yapılmaktadır.
PS4 oyun konsolu, langırt ve masa tenisi içeren dahili oyun odası bulunmaktadır.

 

Konaklama Türleri

 

Aile Yanı
Öğrenci Yurdu

 

Okul Olanakları

 

9 Sınıf
İnteraktif yazı tahtaları
Bilgisayar Laboratuarı
Kütüphane
Ulaşım
Spor olanakları

 

Sosyal Aktiviteler

 

Kumsalda güneşlenin ve tarihi Stearns İskelesi'nden gelip geçen gemileri izleyin
18. yy.'dan kalma bir binanın içine kurulan pazarı gezin ve ağız sulandıran meyvelerin, peynirlerin ve ev yapımı çeşit çeşit ekmeğin tadına bakın.
Kaliforniya'nın meşhur kıyılarında sörf yapmayı öğrenin
Yakındaki tepelerde doğa yürüyüşüne çıkın ya da kaykay yapmanın, bisiklete binmenin keyfini çıkarın
Santa Barbara yakınlarındaki bölgeleri gezin ya da outlet alışverişin keyfini çıkarın
Channel Island yakınlarına giden teknelere binin ve balinaların sıçrayışlarını izleyin


 

KAPLAN Language Schools, San Francisco

KAPLAN INTERNATIONAL SAN FRANCISCO

 

San Francisco, dünyanın en güzel ve sofistike kentlerinden biridir. Kaliforniya’nın batı kıyısında yer alan bu şehir, muhteşem iklimi ve büyüleyici manzarasıyla bilinir. Golden Gate Köprüsü ve Alcatras Hapishanesi gibi şehrin simgesi önemli yapıların yanı sıra tiyatrolardan konserlere kadar şehir, zengin bir kültüre sahiptir. Büyük bir şehir olmasına rağmen, San Francisco sonunda size adını ezberletecek kadar özgün bir şehirdir.
San Francisco’daki iki dil okulumuzdan ilki şehir merkezinde, diğeri ise şehre sadece 20 dakika uzaklıkta olan Berkeley’in merkezinde yer almaktadır. Konaklama, öğrenci yurtları ve aile yanında konaklama şeklindedir.
3 milyonu aşkın nüfusuyla büyük bir şehirdir. San Francisco otobüsleri, trenleri ve tramvaylarıyla gelişmiş bir ulaşım ağına sahiptir. Öğrenciler, San Francisco Uluslararası Havalimanı'na gelmelidir
Şehir canlı sanat, müzik ve yemek ortamlarının yanı sıra Twitter ve Instagram’ın genel merkezlerine de ev sahipliği yapar.
KAPLAN International San Francisco Dil Okulu, Macy’s ve Modern Sanat Müzesi’ne sadece birkaç dakika mesafedeki Union Square Bölgesi’nde yer alır. Otobüs, hafif raylı sistem ve teleferik duraklarına sadece birkaç dakika mesafededir. Okulun bulunduğu binanın giriş katındaki fırın da dahil olmak üzere yerel işletmelerde Kaplan öğrencilerine özel indirimler sunulmaktadır. Yosemite, Napa Valley ve Los Angeles’a düzenli olarak geziler yapılmaktadır.

 

Konaklama Türleri

 

Aile Yanında
Yurt

 

Okul Olanakları

 

16 Sınıf
WiFi
Kütüphane
Bilgisayar Laboratuarı

 

Sosyal Aktiviteler

 

Golden Gate Köprüsü'nü bisikletle geçin ve el değmemiş topraklara adımınızı atın
Nostaljik tramvay ile San Francisco'nun ünlü mahallelerinden Chinatown'a gidin
Alcatraz adasındaki terk edilmiş ünlü hapishaneyi gezin.
Santa Cruz Plajı'nda rollercoaster'a binin ve Pasifik Okyanusu'nu başdöndürücü bir hızda izleme fırsatı yakalayın
UC Berkeley turuna katılın ve herkese açık derslerden birine girin
Arkadaşlarınızla golf, furbol ya da beyzbol oynayın
Kaliforniye mutfağının doğduğu yer olan Gourmet Ghetto'yu ziyaret edin
GreenDay ve AFI gibi grupların ilk defa sahne aldığı 924 Gilman club'da canlı müzik dinleyin
Claremont Kanyonu'nu ziyaret edin ve büyüleyici manzaralara şahit olun
Yosemite Doğal Parkı'na ya da Tahoe Gölü'ne hafta sonu gezileri düzenleyin


 

KAPLAN Language Schools, San Diego

KAPLAN INTERNATIONAL SAN DIEGO

 

El değmemiş kumsalları ve eğlenceyi seven insanlarıyla San Diego’nun Kaliforniya sörf kültürünün en önemli merkezlerinden birisidir. Güneş, deniz ve kum bu şehir için sadece birer başlangıç. La Jolla Plajı’nda bir kamp ateşinin üzerinde ızgara yapın, Balboa Parkı’ndaki güzel bahçeleri ve hayvanat bahçelerini gezin ya da Anza Borrego Çölü’nün vahşi patikalarında yürüyüş yapın.
KAPLAN International San Diego İngilizce okulu, canlı Gaslamp Quarter’ın bar ve kulüplerinin yakınında, her şeyin tam merkezinde yer alır.
Yıl boyunca sahile yakın yurt seçenekleri sunulmaktadır.
Hepsi interaktif yazı tahtaları ile donatılmış 20 adet son teknoloji ürünü derslik bulunmaktadır.

 

Konaklama Türleri

 

Aile Yanı
Yurt

 

Okul Olanakları

 

20 Sınıf
Bilgisayar Laboratuarı
Kütüphane
Açıkhava alanı
Öğrenci Salonu
WiFi
Ulaşım
İnteraktif yazı tahtaları

 

Sosyal Aktiviteler

 

Ünü ülke sınırları dışına kadar ulaşmış olan asırlık San Diego Hayvanat Bahçesi'ni ziyaret edin.
San Diego'nun güzel plajlarını ve kıyı manzaralarını keşfedin
Kültür, bilim ve doğanın kesiştiği Balboa Park'ı gezin
Petco Park'ta beyzbol maçı izleyin
Arkadaşlarınızla beraber kano gezisine çıkın
Yunuslar ve balinalarla yakından tanışabileceğiniz bir tekne turuna katılın.


 

KAPLAN Language Schools, Philadelphia

KAPLAN INTERNATIONAL PHILADELPHIA 

 

Amerika Birleşik Devletleri’nin ilk başkenti Philadelphia tarihle dolu bir şehir. Bununla birlikte, Amerikan Devrimi’nde oynadığı role rağmen burası dost canlısı, mütevazı bir şehir: Muhteşem sanat eserlerinin yanı sıra harika sandviçlerle ve Amerika’nın kurucularından Alexander Hamilton’ın yanı sıra Efsanevi film karakteri boksör Rocky Balboa’yla ünlü olmak bu şehir için yeterli.
Philadelphia İngilizce okulumuz şehir merkezinin tam kalbinde, anıtsal Belediye Binası’nın ve mozaik sanatından bir labirent olan Sihirli Bahçelerin yakınında yer almaktadır.
Her biri iki saatten daha kısa bir mesafede olan New York’a, Washington DC’ye ve Atlantic City’ye düzenli olarak geziler yapılmaktadır.
Modern bir şekilde dizayn edilmiş 17 sınıf, rahat bir öğrenci salonu ve son teknolojiyle donatılmış bir bilgisayar laboratuvarı bulunmaktadır

 

Konaklama Türleri

 

Aile Yanı
Öğrenci Yurdu 

 

Okul Olanakları

 

17 Sınıf
İnteraktif yazı tahtaları
WiFi
Bilgisayar Laboratuarı
Kütüphane
Öğrenci Salonu

 

Sosyal Aktiviteler

 

Philadelphia'nın öğrenci popülasyonu ile sosyalleşin ya da 90 üniversite ve kolejleri ziyaret edin.
Elfreth's Geçidini ziyaret edin ve Philadelphia'nın tarihi sokaklarının keyfini çıkarın
Bir Amerikan futbolu maçı izleyin ve Amerika'nın spor kültürüyle tanışın.
Philadelphia'nın en büyük parkı olan Fairmont Park'ta yürüyüşe çıkın
Ünlü LOVE heykelini ziyaret edin
 

 

KAPLAN Language Schools, New York Empire State, USA

KAPLAN INTERNATIONAL NEW YORK EMPIRE STATE

 

Dünyanın en ünlü ve en ironik şehirlerinden biri olan New York; hiç şüphesiz size asla unutamayacağınız bir İngilizce eğitim deneyimi sunacaktır. Dünyanın 80’den fazla birinci kalite müzelerine, 150 tiyatroya, 30 konser alanına, sayısız alışveriş merkezine, restoran ve barlarına ev sahipliği yapan bu şehirde yapmak isteyeceğiniz şeyler asla bitmeyecek. Dünyanın çığır açan kent simgelerinden Özgürlük Anıtı’nı görebilir, New York Yankees gibi ünlü takımların maçlarını izleyebilir, şehrin hiç kaybolmayan canlılığıyla mest olabilirsiniz.
KAPLAN International New York’da bulunan iki okulunun ilki Empire State Binası’nda diğeri Manhattan’ın kalbinde yer alan Soho semtinde bulunmaktadır. New York, 8 milyonu aşkın şehir nüfusu ve 23 milyonun üzerindeki metro nüfusuyla Amerika’nın en büyük nüfuslu şehridir.
Konaklama; öğrenci evleri ve aile yanı konaklama şeklindedir. Şehir otobüsleri, trenleri ve metrolarıyla geniş bir ulaşım ağına sahiptir. Öğrenciler, John F. Kennedy (JFK), Fiorello LaGuardia (LGA) veya Newark Uluslarası Havalimanına gelmelidir (EWR).
KAPLAN International Empire State Merkezi, binanın 63. Katında bulunmaktadır. New York’un simgesel siluetinin tam kalbinde İngilizce öğrenmek, gerçek bir macera gibi hissettirecek! En yeni akademik teknolojiyle donatılmış olan Kaplan Empire State İngilizce okulu, manzaranın hakkını veren dinamik bir öğrenme deneyimi için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir.Grand Central Station, Madison Square Park 5. Cadde’nin parlak ışıkları gibi ünlü turistik yerler sadece birkaç dakika uzağınızdadır.
Liderlik becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak amacıyla başarılı bir öğrenci koçluk programı ve yılda üç öğrenci oyunu ile Manhattan Tiyatrosu’nda sunulan İngilizce ve Tiyatro dersleri vardır.

 

Konaklama Türleri

 

Aile Yanı
Öğrenci Yurdu

 

Okul Olanakları

 

18 Sınıf
Bilgisayar Laboratuarı
Öğrenci Salonu
WiFi
Kafeterya
Ulaşım
İnteraktif yazı tahtaları

 

Sosyal Aktiviteler

 

Sınıf arkadaşlarınızla beraber New York'un en ünlü beyzbol takımlarından Yankees ya da Rangers maçlarına gidin
New York'un en ünlü meydanlarından Times Square'i ve Madison Square Garden'i ziyaret edin
Central Park'ta yürüyüşe çıkın
Ünlü Brooklyn Köprüsü boyunca yürüyüşe çıkın ve şehri keşfedin
Metropolitan ya da Guggenheim müzelerini gezin. Tüm New York müzeleri ayın ilk cuması ücretsizdir.
Wicked, Aladdin ya da Operadaki Hayalet. Sınıf arkadaşlarınızla beraber Broadway müzikallerinden birini izleyin
Ellis Adası'na giden bir feribota binin ve Özgürlük Heykeli'ni yakından görün
Flat Iron ve Empire State gibi ünlü binaları keşfedin
Doughnut ve bagel gibi yerel lezzetlerin tadına bakın
Macy'sde Westfield'de ya da Dünya Ticaret Merkezi'nde alışverişe gidin
Broadway müzikallerinden birini izleyin ya da sanat galerilerini ziyaret edin
Boston'a hafta sonu gezisi düzenleyin

 

KAPLAN Language Schools, Miami

KAPLAN INTERNATIONAL MIAMI

 

Miami’nin plajları yeterince cazip olsa da burası güneşlenme yetineceğiniz bir yerden çok daha fazlası. Pastel tonlarındaki Art Deco binalar şehrin Güney Plaj bölgesindeki sokakları süslerken Küba kültürüyle olan bağları da size Latin müzikleri ve lezzetlerini sunuyor. Bir Küba kahvesi veya mojito içmek ya da 1930’dan kalma bir caz kulübünde dans etmek için Little Havana’da yürüyüşe çıkın.
KAPLAN International, Miami Üniversitesi’ne ve Miracle Mile üzerindeki restoranlar ile kafelere yakın konumlanan, tarihi Coral Gables bölgesinde yer almaktadır. “Şehir Güzeli” lakaplı Coral Gables, Akdeniz esintili malikâneleri, plazaları ve çeşmeleriyle ünlüdür.
Plaja, havaalanına ve Miami'nin diğer bölgelerine kolayca ulaşım sağlayabileceğiniz Miami Metrosu’na ve ücretsiz tramvaya iki dakikalık yürüme mesafesindedir.

 

Konaklama Türleri

 

Aile Yanı

Öğrenci Yurdu

 

Okul Olanakları

 

7 Sınıf 
İnteraktif yazı tahtaları
Bilgisayar Laboratuarı
WiFi
Kütüphane
Öğrenci Salonu
Kafeterya

 

Sosyal Aktiviteler

 

Arkadaşlarınızla plaj voleybolu oynayın
1920'lerden kalma Venetian Pool'da yüzmeye gidin
Okula birkaç adım mesafedeki dünyaca ünlü markaların mağazalarından alışveriş yapın
Miracle Mile'deki restoranları ve kafeleri deneyin
Cocoa Beach'de sörf yapın
Everglades Ulusal Parkı'nı ziyaret 

 

KAPLAN Language Schools, Los Angeles Westwood ,USA

KAPLAN INTERNATIONAL LOS ANGELES WESTWOOD

 

Los Angeles’ta yapabileceğiniz o kadar çok şey var ki; emin olun programınıza sığdıramayacaksınız. Amerika’nın nefes kesen uğrak noktalarıyla şehir, dostane atmosferi ve içinizi ısıtan havasıyla sizi etkisi altına alacaktır. Universal Studios ve Disneyland gibi dikkat çekici yerlerin yanı sıra Hollywood, Malibu ve Sunset Boulevard da mutlaka görülmesi gereken muhteşem yerlerdir. Geniş öğrenci nüfusu ise bu şehri, kaçırılmaması gereken canlı ve hayat dolu bir şehir haline getirmiştir.
KAPLAN International Los Angeles’taki iki okulundan ilki şehir merkezinin yaklaşık 15 km güneydoğusundaki Whittier’da, diğeri ise merkezi bir üniversite bölgesi olan Westwood’da bulunmaktadır.
Los Angeles, 15 milyonu aşkın şehir nüfusuyla Amerika’nın ikinci, en kalabalık nüfuslu şehridir. Konaklama öğrenci evleri, kampüs yurtları ve aile yanında konaklama şeklindedir. Los Angeles, gelişmiş tren, otobüs ve metro hattına sahiptir. Öğrenciler Los Angeles Uluslararası Havalimanı'na gelmelidir (LAX).
Gözlerinizi dört açarsanız Westwood Village’ın şık kafeleri, tiyatroları ve butikleri arasında dolaşan bir ünlü görebilirsiniz. Westwood, en az göz kamaştırıcı komşu semtler Beverly Hills ve Bel Air kadar seçkin bir yer ve prestijli University of California - Los Angeles (UCLA) kampüsüne ev sahipliği yaptığı için ünlülerin takıldığı bir yer olmanın yanında aynı zamanda canlı bir üniversite şehridir.
KAPLAN International Los Angeles Westwood İngilizce Dil Okulu UCLA'ya sadece birkaç dakika mesafede ve göz kamaştırıcı Santa Monica plajına kısa bir otobüs yolculuğu uzaklığındadır. Westwood sadece yayalara açık bir bölgedir ve yerel otobüs duraklarına ve bisiklet paylaşımı noktalarına sadece birkaç dakika uzaklıktadır.
Okulda oyunculuk atölyeleri ve sörf derslerini de içeren dolu dolu bir sosyal program bulunmakadır.
Okul, iki konforlu öğrenci salonu ve bir müzik odası içeren büyük, modern bir tesiste yer almaktadır.

 

Konaklama Türleri

 

Aile Yanı
Öğrenci Yurdu

 

Okul Olanakları

 

23 Sınıf
İnteraktif yazı tahtaları
Bilgisayar Laboratuarı
WiFi
Çalışma Odası
Öğrenci Salonu
Kafeterya
Spor salonu olanakları

 

Sosyal Aktiviteler

 

Hollywood'un en popüler atraksiyonlarından Walk of Fame yürüyüşünü gerçekleştirin
Griffith Observatory'i ziyaret edin ve sonrasında Hollywood tabelasının olduğu tepeye inin.
Beverly Hills'deki tarihi yerleri ziyaret edin
Rodeo Drive ve Hollywood Bulvarı'nda dünya standartlarında bir alışveriş deneyimi yaşayın
LA Lakers, LA Dodgers ve LA Galaxy gibi takımların basket maçlarına gidin
Las Vegas'a hafta sonu gezisi düzenleyin

 

KAPLAN Language Schools, Huntington Beach

KAPLAN INTERNATIONAL HUNTINGTON BEACH

 

Huntington Beach, bir yüzyıldan uzun bir süredir sörf kültürü cenneti olmuştur. Sörf tahtanızdan inmeye hazır olduğunuzda, ünlü iskeleye yürüyün ve güneşin bu muhteşem dalgaların üzerinden batışını izleyin. KAPLAN International Huntington Beach İngilizce okulu, iki yıllık eğitim veren ve dört yıllık University of California programlarına destekli geçiş sunan Golden West College kampüsü içinde yer alır.
Golden West College'de yerel öğrencilerle kaynaşma ve gerçek bir Amerikan kampüsü ortamında İngilizce pratiği yapma fırsatı bulabilirsiniz. 
Golden West College kafeteryasına, çalışma salonlarına, kütüphanesine, erişim ve kitap kiralama ayrıcalıklarının keyfini çıkartabilirsiniz. 
Tenis kortları, futbol sahası ve benzeri spor tesislerine erişim sağlayabilirsiniz. Bununla birlikte GWC'nin Kinezyoloji dersine kayıt yaptıran Kaplan öğrencileri, spor salonu ve yüzme havuzunu da kullanabilir.
Golden West akademik programlarına kolay geçiş olanağı bulunmaktadır. Daha sonra UC college system ile 4 yıllık üniversiteye direkt geçiş sağlanabilir.

 

Konaklama Türleri

 

Aile Yanında
Öğrenci Yurdu

 

Okul Olanakları

 

5 Sınıf
Kütüphane
WiFi
Öğrenci Salonu
Kafeterya
Spor olanakları
Spor salonu olanakları

 

Sosyal Aktiviteler

 

Okula sadece birkaç adım mesafedeki Vans Off the Wall Skate Park'ta kaykay yapanlarla takılın
Sörf yapın
Huntington Beach'de gündüz voleybol oynayın ya da akşam kumsalda ateş yakın
Öğleden sonranızı Huntington Beach'deki dükkanlarda alışveriş yaparak geçirin
Knott's Berry Farm eğlence parkında unutamayacağınız anlar yaşayın
Hafta sonunda Los Angeles'e gezi düzenleyin ve Kaliforniya'nın tüm güzelliklerinin keyfini çıkarın
 

KAPLAN Language Schools, Chicago

KAPLAN INTERNATIONAL CHICAGO

 

Chicago’nun zengin kozmopolit tarihi, dünyanın dört bir yanından gelen toplulukların, mutfakların ve müzik tarzlarının renkli bir karışımı olarak yansır. West Loop’ta ramen, musakka veya cassoulet yiyebilir, Pilsen’de Meksikalı Amerikalı sanatçıların duvar resimlerine bakabilir ve Buddy Guy’s Legends veya Kingston Mines’ta blues dinleyebilirsiniz.
KAPLAN International, Chicago’nun ünlü alışveriş caddesi Magnificent Mile üzerinde, 1920’lerden kalma neogotik mimariye sahip Tribune Tower gökdeleninin hemen karşısındadır. Otobüs, “L”, Metro ve nehir taksi duraklarına 10 dakikadan az yürüyüş mesafesindedir.
Chicago Nehri’ne ve Oak Street Plajı’na kısa yürüyüş mesafesindedir.
Okulda iki öğrenci salonu ve 17 son teknoloji ürünü derslik bulunmaktadır.

 

Konaklama Türleri

 

Aile Yanı
Öğrenci Yurdu

 

Okul Olanakları

 

17 Sınıf
İnteraktif yazı tahtaları
Bilgisayar Laboratuarı
Kütüphane
WiFi
Öğrenci Salonu
Spor salonu olanakları

 

Sosyal Aktiviteler

 

Dünya şampiyonu Chicago Cubs'ın evinde, Wrigley Field'de bir beyzbol maçı izleyin.
Chicago'nun tarihi barlarından Green Mill'e gidin ve tarihin tozlu sayfalarını aralayın
Okula sadece 4 dakika uzaklıktaki ünlü Pizzeria Uno restoranında pizza yemeye gidin.
Millenium Park'taki ünlü dev fasulye tanesi The Bean'in önünde yansımalı bir fotoğraf çektirin.
Plajda bir öğleden sonra geçirin ve voleybol oynayın
Chicago Sanat Enstitüsü'nü gezin ve Field Müzesi ile Shedd Akvaryumu'nu ziyaret edin


 

KAPLAN Language Schools, Boston Fenway USA

KAPLAN INTERNATIONAL BOSTON FENWAY

 

Boston, kurulumu 1600’lere dayanan muhteşem tarihiyle özdeşleşen bir şehirdir. Amerikan Devrimi’nin doğuş noktasıdır. Bu şehri Doğu Yakası’nın en gözde kentlerinden birisi yapan kafelerini, tiyatrolarını, müzelerini ve şehir parklarını keşfederek Freedom Trail de yürüyebilirsiniz. Birbirlerine yakın yer alan, yoğun aynı zamanda rahat bir eğitim atmosferine sahip Harvard ve Boston Üniversiteleri geniş bir öğrenci popülasyonuna sahiptir.
Boston’daki Kaplan dil okullarından ilki Harvard meydanında, ikincisi Boston şehir merkezinde, sonuncusu ise Fenway Park’tadır.
Prestijli kolejler ve üniversitelerle çevrili olan bu nehir kenarındaki semt, en yoğun akademisyenlerin bile kaynaşarak rahatlamaları için uygun bir ortamdır. Sokaklar barlarla ve restoranlar ile doludur. Yakındaki Lansdown Caddesi, Boston gece hayatının gayriresmi merkeziyken, Back Bay Fens bölgesi de yeşil alanlarıyla şehrin koşuşturmasından uzak, huzurlu bir alan sunar.
4 milyonun üzerindeki şehir nüfusuyla Boston büyük bir şehirdir. Konaklama, aile yanında kalma şeklinde ve öğrenci yurtları ile sağlanmaktadır. Şehrin etrafını otobüs, tren ve metroyla gezmek oldukça kolaydır. Öğrenciler Logan Uluslararası Havalimanına varmalıdır.
Boston Fenway okulumuz, yıl boyunca konserlere ve festivallere de ev sahipliği yapan ünlü Red Sox stadyumuna ve gezilmesi gereken tarihi yerlere sadece birkaç adım mesafededir.
Okul; yerel restoranlarda akşam yemekleri, akşam tekne turları ve balina izleme gezileri gibi heyecan verici etkinlikleri de içeren sosyal aktivite programına sahiptir.
Şehir merkezine ve Boston Common, Fanueil Hall gibi tarihi bölgelere hızlı ulaşım imkanı sunan otobüs ve tren hatlarına birkaç dakika mesafededir.
Washington, DC ve New York’a düzenli olarak hafta sonu gezileri yapılmaktadır.

 

Konaklama Türleri

 

Aile Yanı
Öğrenci Yurdu

 

Okul Olanakları

 

18 Sınıf
İnteraktif yazı tahtaları
Bilgisayar Laboratuarı
WiFi
Öğrenci Salonu
Kafeterya
Spor salonu olanakları

 

Sosyal Aktiviteler

 

Red Sox'un ev sahibi olduğu maçlardan birine gidin ya da müsabakayı spor barlarından birinde izleyin
Dünyanın en prestijli okullarından olan Harvard Üniversitesi'ne düzenlenen geziye katılın.
Güzel Sanatlar Müzesi'ndeki sergileri gezin
Ünlü Özgürlük Yolu'nu keşfedin
Old State House Müzesi'ni ziyaret edin
Kayak ve snowboard gezisine çıkarak hafta sonu macerasına atılın

Boston deniz mahsülleriyle ünlüdür. Seaport bölgesinde buttery lobster rolls, clam chowder ve shrimp sliders deneyin
Charles Nehri'nin kıyısına gidin ve SoWa'da modern sanat manzaralarını izleyin.
Basketbol ya da beyzbol oynarak Boston'un spor delisi yanını keşfedin
Amerika'nın en büyük ve en ihtişamlı halk kütüphanelerinden olan Boston Public Library'i ziyaret edin
Boston'un ikonik yerlerini yürüyerek keşfedin
Okyanusta bir geziye katılın ve balinaları izleyin

 

 

KAPLAN Language Schools, Toronto CA

KAPLAN INTERNATIONAL TORONTO

 

CN Kulesi’nin altında Toronto sadece hızla büyümekle kalmıyor, enerjisini, güvenini ve yaratıcılığını da artırıyor. Baş döndürücü müzeleri, gece kulüpleri, restoranları, dünya çapındaki üniversiteleri ve ışıltılı gökdelenleriyle Toronto bazen daha temiz, daha sıcak ve daha uygun fiyatlara sahip bir New York olarak anılır. Kozmopolit kalabalığına rağmen Toronto, dünyanın en büyük şehirleri arasında nadir bulunan bir huzura sahiptir.
KAPLAN International Toronto okulu, şehir merkezinin tam kalbinde, sahile sadece birkaç dakika uzaklıkta ve popüler şehir plajı ve parkı olan Sugar Beach’e kısa bir yürüyüş mesafesinde yer alır.
Niagara Şelalesi’ne düzenli olarak hafta sonu gezileri düzenlenmektedir ve Amerika'nın New York ile Chicago gibi şehirlerine geziler yapılmaktadır.
Kanada'da üniversite okumayı mı düşünüyorsanız Kaplan Internatinal Toronto merkezi Kanada üniversitelerine sorunsuz geçiş olanakları sunmaktadır. Kaplan'ın Akademik Geçişler İçin İngilizce Programı (EAP) ve Üniversite Yerleştirme Servisi (UPS) lisans ve lisansüstü programlara kabul almanıza yardımcı olur.

 

Konaklama Türleri

 

Aile Yanı
Öğrenci Yurdu

 

Okul Olanakları

 

15 Sınıf
İnteraktif yazı tahtaları
Bilgisayar Laboratuarı
Öğrenci Salonu
WiFi
Kafeterya

 

Sosyal Aktiviteler

 

Sınıf arkadaşlarınızla birlikte alacağınız kano dersinin keyfini çıkarın
Rengarenk yapılarıyla ünlü Kensington Market’teki vintage mağazaları ve sanat kafelerini ziyaret edin
Uluslararası Potluck partileriyle hem yeni arkadaşlar edinin, hem de İngilizce pratik yapın
Toronto’yu bisikletle gezin
Ripley Akvaryumunu ve Ontario’daki sanat galerisindeki son sergileri gezin.
galerisindeki son sergileri gezin.
Niagara Şelaleleri’ne hafta sonu gezisi düzenleyin. Su kayağı, snowboard ya da Niagara Escarpmant’da kaya tırmanışı aktivitelerini deneyin.

 

KAPLAN Language Schools, Vancouver CA

KAPLAN INTERNATIONAL VANCOUVER 

 

Vancouver şehir merkezine sadece yarım saat uzaklıktaki North Shore Dağları’nın yamaçları inanılmaz bir okyanus manzarası sunarken, yumuşak beyaz kumlu uzun sahiller, National Geographic’in bu temiz ve rahat şehri dünyanın en iyi 10 sahil kentinden biri seçmesini sağlamıştır.
KAPLAN International Vancouver merkezi, oldukça merkezi bir konumda, yerel otobüs duraklarına ve üç Skytrain istasyonuna birkaç dakika mesafede bulunmaktadır.
Kanada’daki birçok üniversiteye sorunsuz geçiş olanağı mevcuttur.
Sık sık kayak gezileri yapılmaktadır ve Whistler, Victoria, Seattle gibi şehirlere hafta sonu turları düzenlenmektedir.

 

Konaklama Türleri
Aile Yanı
Öğrenci Yurdu

 

Okul Olanakları

 

14 Sınıf
İnteraktif yazı tahtaları
Çalışma Odası
Kütüphane
Öğrenci Salonu
Ulaşım

 

Sosyal Aktiviteler

 

Kanada'nın milli sporu olan hokey maçlarına gidin
Stanley Park'ta yürüyüşe çıkın
Gastown bölgesindeki sanat butiklerini ve restoranları deneyin.
Leziz yemekler, el üretimi ürünler ve eşsiz hediyeler için Granville Island'daki kapalı çarşıyı gezin.
Capilano Suspension Bridge Park'ta ormanlar ve kanyonlar arasında yürüyüşe çıkın
Whistler'de ya da Rocky Mountains'da snowboard yapın

 

KAPLAN Language Schools, Oxford

KAPLAN INTERNATIONAL OXFORD

 

Öğrenmeyi seviyorsanız Oxford sizin için inşa edilmiş sayılır. Londra’ya bir saat mesafedeki “hayal kuleleri şehri”, yüzyıllardır John Locke’tan Oscar Wilde’a ve Malala Yousafzai’ye kadar birçok büyük zihnin yetiştiği yerdir. Tekneyle yapılan pastoral bir piknik, Alice Harikalar Diyarında’nın yaratılmasına ilham vermiştir ve Harry Potter filmleri de şehrin büyülü atmosferini Hogwarts sahneleri için kullanmıştır.
Oxford İngilizce Dil Okulumuz, Tolkien’in Yüzüklerin Efendisi’ni yazdığı zarif Summertown bölgesinde, Edward döneminden kalma büyük bir evde yer alır ve şehir merkezine otobüs veya bisiklet ile yalnızca 5 dakikalık mesafededir.
Okul, açık hava oyunları ve yaz aylarında yapılacak barbekü partileri için geniş ve özel bir bahçeye sahiptir.
Paris, Amsterdam ve Edinburgh gibi ünlü şehirlere hafta sonu gezileri düzenlenmektedir.

 

Konaklama Türleri:

 

Aile Yanı
Öğrenci Yurdu

 

Okul Olanakları:

 

11 Sınıf
İnteraktif yazı tahtaları
Bilgisayar Laboratuarı
Çalışma Odası
WiFi
Öğrenci Salonu

 

Sosyal Aktiviteler:

 

Arkadaşlarınızla toplanın ve nehirde punting gezisine çıkın
Kral 8. Henry tarafından 1546'da inşa ettirilen Christchurch'u ziyaret edin
UNESCO Dünya mirası listesinde yer alan Blenheim Sarayı'nı gezin
Bisiklet-sever bu şehri iki tekerlek üzerinde keşfedin
Oxford'un ikonik yapıları Radcliffe Camera, Bodlean Kütüphanesi ve Sighs Köprüsü'nü gezin
Cotswold köylerine günübirlik gezi düzenleyin


 

KAPLAN Language Schools, Manchester

KAPLAN INTERNATIONAL MANCHESTER 

 

Dünyanın en popüler futbol kulübüne ve en sevilen gruplarından bazılarına ev sahipliği yapan Manchester, her zaman heyecan verici bir şey olacakmış gibi hissettirir. İngilizce okulumuz sanatçıların, DJ’lerin ve yeni indie grupların favorisi olan, şehir merkezinin hareketli Kuzey Mahallesi’nde yer alır.
KAPLAN International Manchester İngilizce Dil Okulu, Manchester United’ın evi Old Trafford ile Manchester City’nin evi Etihad stadyumlarına düzenli olarak okul gezileri düzenlemektedir.
Manchester okulu, otobüs durağına sadece birkaç adım mesafededir ve şehir merkezine giden otobüsler ücretsizdir.
Liderlik becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak için bir öğrenci mentorluk programı vardır. Bu programa seçilmiş olan öğrenciler yeni gelen öğrencilere Manchester'da yaşam hakkında yardımcı olurlar.

 

Konaklama Türleri:

 

Aile Yanı
Öğrenci Yurdu

 

Okul Olanakları:

 

11 Sınıf 
İnteraktif yazı tahtaları
Bilgisayar Laboratuarı
Çalışma Odası
WiFi
Öğrenci Salonu

 

Sosyal Aktiviteler:

 

Ünlü Royal Exchange Tiyatrosu'nu ziyaret edin.
Manchester'ın tarihi kanallarını deniztaksi ile gezin.
Bilim ve Endüstri Müzesi'ni gezin.
Manchester Town Hall ve Salford Media City'yi gezin.
Dünyaca ünlü Manchester United futbol takımının stadyumunu gezin.
Liverpool, York ve Chester gibi yakın şehirleri ziyaret edin ve Peak District National Park'a gezi düzenleyin.
 

KAPLAN Language Schools, London Covent Garden

KAPLAN INTERNATIONAL COVENT GARDEN

 

Dünyanın en büyük şehirlerinden biri olan Londra, inanılmaz tarihi ve zengin kültürünün şaşırtıcı bir birleşimini sunmaktadır. West End’deki tiyatroları, dünyaca ünlü müzeleri, şehrin meşhur simgelerinin hepsi, Londra’nın çok kültürlü yapısının bir parçasıdır. Moda evleri, enfes restoranları, bar ve kulüpleri modern Londra’nın küresel varlığının oluşumuna katkı sağlamaktadır. Seyahatiniz için ne isterseniz, burada bulabilirsiniz.
Kaplan International Londra’da Leicester Square ve Covent Garden’da, her ikisi de merkezi lokasyonlarda bulunan merkezleriyle hizmet vermektedir. Greater Londra bölgesi, 9 milyondan fazla insana ev sahipliği yapmaktadır. Konaklama, aile yanında kalma şeklinde ve öğrenci yurtları ile sağlanmaktadır. Londra, otobüs, tren ve metrolarıyla etkin bir ulaşım ağına sahiptir. Öğrenciler, Heathrow, Gatwick, City, Luton veya Stansted Havalimanlarına gelmelidir.
George döneminden kalma binanın dışına çıktığınızda, eski, anıtsal nitelikte binalardan parıldayan gökdelenlere, moda butiklerinden görkemli müzelere, hareketli gece hayatından Kraliyet bahçelerine kadar Londra’nın sunduğu tüm tatlar ve farklılıklar elinizin altındadır. Londra’nın ünlü Covent Garden pazarının telaşlı, taşlı sokakları sadece birkaç dakika uzaklıktadır ve burada muhteşem moda mağazalarının yanı sıra son moda markalar bulabilirsiniz.
Genellikle 16-25 yaş arası öğrenciler tarafından tercih edilen okul, benzersiz bir İngilizce eğitimi ve hiç unutulmayacak deneyimler yaşamanızı sağlar. Ders aralarında dinlenebileceğiniz avlu şeklinde güzel bir bahçe bulunmaktadır. Ödüllü ve ünlü West End müzikalleri için indirimli biletler ve cazip teklifler sunmaktadır. Londra Covent Garden okulu Avrupa'daki popüler şehirlere aylık olarak geziler düzenlemektedir.

 

Konaklama Türleri

 

Aile Yanı
Yurt

 

Okul Olanakları

 

15 Sınıf 
İnteraktif yazı tahtaları
Çalışma Odası
WiFi
Öğrenci Salonu
Açıkhava alanı

 

Sosyal Aktiviteler

 

Buckingham Sarayı'nı, Big Ben'i ve Parlamento Binası'nı gezin. 
Batı Yakası'ndaki müzikallerden birini izleyin 
London Eye'den Londra'nın tüm önemli yapılarını kuş bakışı izleyin 
Tower of London'u gezerek Orta çağdaki Londra'yı ve Kraliyet mücevherlerini görün
 Victoria & Albert Museum, British Museum ya da Tate Modern'de kültür dolu bir öğleden sonra geçirin 
Camden Town'da açık hava marketlerini dolaşın
Thames nehrinde bir tekne turu gezintisine çıkın ve Westminster ile Tower Bridge'yi fantastik açılardan görme şansı elde edin
National Gallery'yi gezin ve dünyanın en iyi sanat koleksiyonlarını keşfedin
Sokak sanatçıları ve açık hava yiyecek tezgahlarıyla ünlü South Bank'ı gezin
Oxford Street'te dünyaca ünlü alışveriş mağazalarını gezin
Trafalgar Meydanı çevresindeki tarihi bölgeyi gezin
İngiliz monarşisinin merkezi Buckingham Sarayı'nı gezin

 

KAPLAN Language Schools, Liverpool

KAPLAN INTERNATIONAL LIVERPOOL 

 

Liverpool’un denizcilik ve ticaret mirası, Victoria döneminden kalma rıhtımlar ile depoların ve Edward döneminde şehrin tüccarları ile bankacılarının zenginliğini göstermek için inşa edilen abartılı binalarda vücut bulmakta. Şehrin tarihini, Liverpool’un bugün de dünyaya armağan etmeye devam ettiği müzik ve kültürle birleştiğinde tam olarak hissedersiniz.
KAPLAN International İngilizce okulu, mitolojik Liver kuşlarının çatılarından şehri izlediği rivayet edilen Royal Liver Bina’sına ve Beatles’ın ilk kez konser verdiği Cavern Club’a kısa bir yürüyüş mesafesinde, Kral Edward döneminden kalma tarihi Pamuk Borsası binasında yer alır.
Liverpool Futbol Kulübüne ev sahipliği yapan Anfield stadyumuna düzenli olarak geziler yapılmaktadır. 25 yaşın üstündeki ve altındaki öğrenciler için özel tasarlanan programlar ile ideal bir dil öğrenme ortamı oluşturulmuştur.

 

Konaklama Türleri:

 

Aile Yanı
Öğrenci Yurdu 

 

Okul Olanakları:

 

13 Sınıf
İnteraktif yazı tahtaları
Çalışma Odası
WiFi
Öğrenci Salonu

 

Sosyal Aktiviteler:

 

Dünyanın en geniş kulelerine sahip Anglikan Katedrali'nden çevreyi izleyin
Liverpool FC ya da Everton FC. İki kulüp arasındaki bir derbi maçını izleyin ve hangi futbol takımını destekleyeceğinizi seçin
Maritime Merseyside Museum'da Titanik'ten kalma kalıntıları ziyaret edin
Beatles'ın ilk kez sahne aldığı Cavern club'a gidin
Crosby Plajı'nda muhteşem bir günbatımının keyfini çıkarın
Ünlü Albert Dock'ta Liverpool'un tarihi kıyı şeridinin keyfini çıkarın

 

KAPLAN Language Schools, Edinburgh

KAPLAN INTERNATIONAL EDINBURGH

 

Edinburgh, iyi bir entelektüel tartışmayı ve eğlenceli bir geceyi eşit derecede seven herkesin manevi evidir. Bu şehirde dünya çapında saygın bir üniversite, harika kütüphaneler, müzeler ve gezegendeki en iyi barların bazılarını bulabilirsiniz. Her yaz şehrin sokakları dünyanın en büyük sanat festivali için gelen sahne sanatçılarıyla, tiyatro severlerle ve parti müdavimleriyle doludur. Her kış Yeni Yıl’ı kutlamak için şehir üç gün boyunca müzik, eğlence ve dansla aydınlanır.
KAPLAN International Edinburgh İngilizce Okulu, ünlü alışveriş bölgesi Princes Street’e, İskoç Anıtı’na ve muhteşem Dean Bahçelerine sadece birkaç adım mesafede yer alır. Bu okulumuz öğrencilerimize oldukça hareketli bir sosyal program sunmaktadır. İskoçya'ya özgü ceilidh dansını öğrenebilir, viski damıtma tesislerine okul gezisinde bulunabilirsiniz.Muhteşem İskoçya Yaylalarına düzenli olarak hafta sonu gezileri yapılmaktadır.

 

Konaklama Türleri:

 

Aile Yanı
Yurt

 

Okul Olanakları:

 

17 Sınıf
İnteraktif yazı tahtaları
Çalışma Odası
WiFi
Öğrenci Salonu
Kafeterya

 

Sosyal Aktiviteler:

 

Tarihi Edinburgh Kalesi'ni ziyaret edin
JK Rowling'in Edinburgh'unu gezin, Harry Potter'ı yazdığı kafeyi ve Diagon Yolu'na ilham veren sokağı ziyaret edin
Yeraltı şehrindeki asırlık labirentleri dolaşın
Edinburgh'un mitolojik geçmişine ev sahipliği yapan Arthur's Seat'i keşfedin
Scott Anıtı'nı ve yerel parkları ziyaret edin
İskoçya'nın ünlü Highlands bölgesine gezi düzenleyin

KAPLAN Language Schools, Cambridge

KAPLAN INTERNATIONAL CAMBRIDGE 

 

Edward döneminden kalma güzel bir binada yer alan sıcak İngilizce okulu, sakin ve huzurlu Newnham semtinde, şehir merkezine bisikletle 10 dakikalık, otobüsle daha da kısa bir mesafededir.
Cambridge Üniversitesi’ndeki derslere ve seminerlere girerek birbirinden heyecan verici konuşmacıların programlarına katılma imkanı bulabilirsiniz. 
Okulun özel bahçesinde yaz aylarında yapılan barbekünün ve kantinimizde sunulan nefis ev yapımı yemeklerin keyfini çıkarın.
Akademik Yıl ve Akademik Sömestir öğrencileri için ücretsiz bisiklet kiralama olanağı bulunmaktadır.

 

Konaklama Türleri:

 

Aile Yanı
Öğrenci Yurdu 

 

Okul Olanakları:

 

8 Sınıf
İnteraktif yazı tahtaları
Çalışma Odası
WiFi
Açıkhava alanı
Kafeterya

 

Sosyal Aktiviteler:

 

King's College'de yer alan ve mimarisiyle büyüleyen Gothic Chapel'i ziyaret edin.
Charles Darwin'in akıl hocalığını yapmış olan Stevens Henslow tarafından yaptırılan botanik bahçelerinde gezin.
Yakın köylere bisiklet gezisi düzenleyin.
Cam Nehri'nde punting yapın.
Virginia Woolf'un romanlarını yazdığı Grantchester'deki Orchard Tea Rooms'da 5 çayının keyfini çıkarın.
Fitzwilliam Müzesi'ni gezin.


 

KAPLAN Language Schools, Bournemouth

KAPLAN INTERNATIONAL BOURNEMOUTH 

 

On kilometre uzunluğunda altın renkli kumlar, muhteşem kayalıklar ve güneşli hava, Bournemouth’u Victoria döneminden beri İngilizlerin favori tatil yerlerinden biri haline getirmiştir. Rengarenk, ödüllü bahçeleri ve Wight Adası’nın muhteşem manzarasıyla Bournemouth manzarasıyla, İngiltere’nin en iyi, Avrupa’nın ise dördüncü en iyi sahil kasabası seçilmiştir.
KAPLAN International Bournemouth Dil Okulu’nda dinlenmeniz için özel bir bahçe ve geniş bir ortak salon bulunmaktadır. Bournemouth, plaja ve şehir merkezine beş dakikalık bir otobüs yolculuğu kadar yakındaki geniş ve modern bir binada yer alan KAPLAN International, Bournemouth'un en yüksek binasında yer alan yeni öğrenci yurdunda enfes deniz ve şehir manzarasıyla hizmet vermektedir.

 

Konaklama Türleri:

 

Aile Yanı
Öğrenci Yurdu

 

Okul Olanakları:

 

17 Sınıf
İnteraktif yazı tahtaları
Bilgisayar Laboratuarı
Çalışma Odası
Öğrenci Salonu
Açıkhava alanı

 

Sosyal Aktiviteler:

 

Müthiş güzellikteki plajlardan birinde sörf ya da yelken yapmayı deneyin.
Helyumla şişirilmiş Bournemouth Eye balonu ile yerden 500 fit yükseklikte süzülün.
Jurrasic Coast olarak da bilinen Durdle Door'a tur otobüsüyle bir gezi düzenleyin.
Corfe Kalesi kalıntılarını ziyaret edin.
Arkadaşlarınızla plaj voleybolu oynayarak eğlenceli bir öğleden sonra geçirin.
Şehrin etrafında bisiklet turuna çıkın.

 

KAPLAN Language Schools, Bath

KAPLAN INTERNATIONAL BATH

 

Muhteşem yeşilliklerin içinde altın rengi taşlardan inşa edilmiş Bath, görkemli mimarisi, huzurlu bahçeleri ve güzel korunmuş Roma Hamamlarıyla UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alır. 2000 yıl önce doğal kaplıcalar üzerine kurulmuş şehir, 18. yüzyılda bugünkü hilal şeklindeki zarif teraslarına kavuşmuştur.
KAPLAN International Bath İngilizce Dil Okulu, Ortaçağ manastırına sadece birkaç adım mesafedeki tarihi bir binada bulunmaktadır. Şehir merkezindeki kafe, mağaza ve restoranlara yakın bir konumda yer alan İngilizce okulu, destekleyici ve arkadaş canlısı bir öğrenme ortamı sunar. Bath okulu sunduğu birebir dersler ile İngilizcede daha hızlı ilerleme kaydetmenize olanak sağlar. 
Kapalı gruplar halindeki 12-18 yaş arası öğrencilere özel programlar ve 40 yaş üzeri öğrencilere yönelik programlar bulunmaktadır.

 

Konaklama Türleri:

 

Aile Yanı
Öğrenci Yurdu

 

Okul Olanakları:

 

13 Sınıf
İnteraktif yazı tahtaları
Çalışma Odası
Öğrenci Salonu
Açıkhava alanı

 

Sosyal Aktiviteler:
George Dönemi'nden kalma mimarisiyle ünlü Pump Room'da sütlü çay için
Jane Austen Merkezi'ni ziyaret edin ve dönem kıyafetleri, başlıkları ve şapkaları üzerinizde deneyin
Bir doğa harikası olan Cheddar Geçidi'ni ziyaret edin
Ünlü Roma Hamamları'nı ya da Bath Spa'yı ziyaret edin
Avon Nehri'nde punting gezisi yapın
Gizemli Stonehenge'ye bir gezi düzenleyin